windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Google Narzędzia

Skanowanie telefonem wkracza na nowy poziom? Oto Google Stack!

Czy zdarzyło się Wam archiwizować jakieś ważne dla Was dokumenty za pośrednictwem aparatu fotograficznego Waszego smartfona? Pewnie niejednokrotnie! Nowsze urządzenia posiadają funkcję skanera wbudowaną w aplikację aparatu (tak wygląda sytuacja przynajmniej w przypadku mojego Samsunga Galaxy A52 5G). Co, jeśli jednak jesteśmy skazani na alternatywne rozwiązania w tej kwestii? Google udostępniło właśnie świetną aplikację Stack, która ma ogromny potencjał!

Nowy skaner od Google wyznaczy standardy w segmencie?

Nowość od Google ma być godną konkurencją dla dwóch innych, popularnych usług – Adobe Scan i Office Lens. Po wstępnym przyjrzeniu się Google Stack muszę stwierdzić, że owa aplikacja ma spore szanse na to, by zdobyć serca użytkowników. Koncern z Mountain View postawił bowiem w jej przypadku na kilka naprawdę przemyślanych rozwiązań. Przede wszystkim aplikacja automatycznie kategoryzuje zeskanowane dokumenty. To wygodna funkcja, która sprawi, że nie pogubimy się w naszych skanach. Ponadto nasze skany możemy zabezpieczyć przed niepowołanym dostępem za pośrednictwem danych biometrycznych (odcisku palca, bądź skanu twarzy). Warto w tym momencie nadmienić, że póki co aplikacja Google Stack dostępna jest oficjalnie wyłącznie w USA. Mam jednak nadzieję, że bardzo szybko nowość trafi także do innych krajów – w tym nad Wisłę.

Google Stack może być naprawdę ciekawą aplikacją i bardzo przydatnym narzędziem. Mam nadzieję, że koncern z Mountain View nie zrezygnuje z tego rozwiązania, ale będzie je dalej rozwijał. Może być ono bowiem jednym z najciekawszych i najbardziej wartościowych debiutów w Sklepie Play w tym roku!

Źródło: Gizmochina

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS