windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android LG

Dział mobilny LG do zamknięcia? Coraz więcej na to wskazuje!

LG już od dłuższego czasu bardzo kiepsko radzi sobie na rynku urządzeń mobilnych. Producent zdaje się nie mieć pomysłu na promocję swoich smartfonów. Jednocześnie te, które wprowadza do swojej oferty, poza nielicznymi wyjątkami, są zupełnie bezbarwne i pozbawione polotu. Od jakiegoś czasu w sieci pojawiają się głosy, że koncern z Korei może zaprzestać wprowadzania do sprzedaży kolejnych urządzeń. Czy to realny scenariusz?

Dział mobilny LG może nie przetrwać próby czasu!

LG zdaje sobie sprawę z narastających problemów wokół swojego działu mobilnego. Ostatnimi czasy pojawiły się nawet sensacyjne doniesienia koreańskiego dziennika Dong-a Ilbo. Podobno LG miało całkiem niedawno negocjować sprzedaż swojego smartfonowego biznesu. W owych rozmowach miały brać udział takie strony, jak Volkswagen oraz Vingroup JSC. Rozmowy zakończyły się fiaskiem, co może być wyrokiem dla działu LG odpowiedzialnego za smartfony. Ostatnimi czasy rzekomo wstrzymano dalsze prace nad następcą LG V60, a sama decyzja o wycofaniu się z rynku urządzeń mobilnych może zostać ogłoszona światu już w kwietniu. Koreańczycy już od kilku lat słabiutko sobie radzą, jeśli chodzi o ten dość specyficzny i dynamicznie zmieniający się rynek. Obecnie koncern odpowiada za około 1% globalnej sprzedaży smartfonów – to bardzo smutny i skromny wynik. Warto również wspomnieć o tym, że dział mobilny przynosi LG straty od 2015 roku. Najwyraźniej w Korei nikt na siłę nie chce reanimować trupa.

Sam mam ze smartfonami LG bardzo dobre skojarzenia. Swego czasu używałem na co dzień LG X Power pierwszej generacji, którego mankamentem był brak jakichkolwiek aktualizacji ze strony producenta. Było to jednak dość solidne urządzenie, które nigdy mnie nie zawiodło. Czy nad działem mobilnym LG ktokolwiek zapłacze? Poza modelem Velvet producent ostatnimi czasy nie miał nam zbyt wiele do zaoferowania, więc podejrzewam, że szybko zapomnimy o nim w kontekście rynku smartfonów.

Źródło: Dong-a Ilbo

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS