windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Samsung Urzadzenia

Samsung idzie na rekord? Aparat 200 MP w drodze!

Samsung przyzwyczaił nas już do tego, że nie interesują go półśrodki i każdego roku chce bić nowe rekordy na rynku smartfonów. Całkiem niedawno wzdychaliśmy do pierwszych smartfonów wyposażonych w obiektywy 108 MP (jak na przykład model Galaxy S20 Ultra). W tym roku natomiast Koreańczycy chcą przekroczyć kolejną barierę. Powinniśmy się przygotować na premierę aparatu o rozdzielczości aż 200 MP!

Fotograficzne rekordy w wykonaniu koncernu Samsung!

Co ciekawe mogliśmy się spodziewać takiego posunięcia Samsunga od momentu rynkowej premiery procesorów Exynos 2100. Te flagowe układy już wtedy zapowiedziane zostały jako wspierające obsługę aparatów fotograficznych o rozdzielczości do 200 MP. Oczywiście koncern z Korei będzie chciał sprzedawać opracowaną przez siebie technologię innym producentom. Chęć skorzystania z niej zapowiedziało już ZTE. Możemy się raczej spodziewać, że sięgnie po nią także Xiaomi. A kiedy zobaczymy pierwszego Samsunga z aparatem 200 MP? Tego jeszcze nie wiemy. Nie zakładałbym, że będzie to Galaxy Z Flip 3. Raczej spodziewam się, że Koreańczycy będą chcieli przeforsować to rozwiązanie w przypadku modelu Galaxy S22 Ultra, który zadebiutuje na początku przyszłego roku. Potrzebne będzie bowiem przygotowanie odpowiednio skrojonego oprogramowania pod obsługę tak zaawansowanego aparatu i wygospodarowanie sporej mocy obliczeniowej, która zapewni możliwość wykonywania niesamowitych zdjęć.

Pozostaje pytanie – po co to wszystko? Google udowadniało nam niejednokrotnie w przypadku smartfonów Pixel, że to nie megapiksele, a odpowiednio zaprojektowane oprogramowanie robi robotę, jeśli chodzi o możliwość uwieczniania perfekcyjnych ujęć. Imponujące cyferki w specyfikacji są jednak świetnym chwytem marketingowym, który sprzeda miliony smartfonów dla koncernu Samsung. Czekamy więc na kolejne informacje!

Źródło: Samsung

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS