windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Gry

Hitowa transakcja stanie się faktem? Microsoft chce Discorda!

Microsoft niejednokrotnie udowadniał nam, że potrafi wykładać na stół naprawdę grube kwoty, by przejmować ciekawe, obiecujące projekty mogące wnieść wartość dodaną do ekosystemu z Redmond. Nie inaczej może być i tym razem. Dziś w sieci pojawiły się arcyciekawe wieści wskazujące na to, że twórcy Windowsa mogą wyłożyć niebagatelną sumę na zakup popularnego narzędzia do komunikacji uwielbianego przez graczy. Chodzi oczywiście o Discorda.

Discord już wkrótce w rękach Microsoftu?

Discord to bardzo popularna platforma komunikacyjna przygotowana z myślą o graczach. Sam korzystam z niej na co dzień jako zapalony klanowiec w World of Tanks. Aplikacja oferuje multum ciekawych rozwiązań przydatnych w codziennym prowadzeniu rozgrywki. Nic więc dziwnego, że wzbudziła zainteresowanie koncernu z Redmond. Najnowsze doniesienia wskazują na to, że twórcy Windowsa są gotowi wyłożyć 10 mld dolarów na zakup popularnej usługi. Obstawiam, że Amerykanie będą chcieli uczynić z niej podstawowy komunikator dla platformy Xbox. Być może nawet na jego rzecz zamkną tracący na popularności projekt Skype – w końcu Discord to miesięcznie niemal 130 milionów aktywnych użytkowników!

Na razie żadna ze stron nie skomentowała doniesień. Coś jednak musi być w sprawie transakcji na rzeczy. Mam nadzieję, że kolejne dni przyniosą nam odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Oczywiście całą sytuację wokół Discorda będę dla Was na bieżąco monitorował.

Źródło: The Verge

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS