windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android HarmonyOS Huawei Urzadzenia

Huawei z dobrym wynikiem! Czy HMS może się sprzedawać?

Ostatnie dwa lata to dla koncernu Huawei bardzo trudny czas. Chińczycy zostali odcięci od usług Google i przez to potężnie ucierpiała ich pozycja na rynku urządzeń mobilnych. Mimo to, marka świetnie prosperuje na rodzimym rynku, a i Polska nadal jest dla Huawei bardzo poważnym rynkiem zbytu, jeśli chodzi o smartfony. Mimo trudnej sytuacji, w ubiegłym roku koncern zanotował nad Wisłą naprawdę niezłe wyniki sprzedaży. Czy to powód do zadowolenia?

Huawei notuje zaskakująco dobre wyniki!

Jeśli wierzyć oficjalnym doniesieniom, Huawei w 2020 roku sprzedało w naszym kraju aż pół miliona nowych smartfonów! To imponujący wynik biorąc pod uwagę fakt, że owe urządzenia nie oferują nam dostępu do Sklepu Play i kluczowych aplikacji od Google. Oczywiście bezpośrednia konkurencja koncernu z Państwa Środka poradziła sobie w ubiegłym roku o wiele lepiej, jednak warto zauważyć, że Polska ciągle jest dla Chińczyków ważnym rynkiem zbytu. Znajdujemy się obecnie na liście 10 najważniejszych dla Huawei krajów, jeśli chodzi o rynek smartfonów. Oczywiście koncern nadal chce zaznaczać swoją obecność w naszym kraju i obecnie przygotowuje się do premiery autorskiego systemu – HarmonyOS. Warto bowiem podkreślić, że na złagodzenie sankcji ze strony administracji Stanów Zjednoczonych nałożonych na koncern w tej chwili nie ma najmniejszych szans.

Mam nadzieję, że Huawei odnajdzie się na rynku urządzeń mobilnych. Mimo, że Chińczycy nie mają szans na nawiązanie walki o klienta z Apple, Samsungiem czy Xiaomi, nadal oferują nam naprawdę wyjątkowe smartfony o świetnych parametrach. Liczę na to, że premiera Harmony OS będzie dla koncernu nowym otwarciem i da mu szersze możliwości pozyskiwania nowych klientów.

Źródło: Huawei

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS