windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android OnePlus Urzadzenia

OnePlus zatraci swój charakter! Czy to koniec OxygenOS?

Smartfony OnePlus są dobrze znane fanom Androida nad Wisłą. Chiński koncern ceniony był od dawna za dobry stosunek ceny do jakości oraz za świetną, autorską nakładkę OxygenOS. Jak się jednak okazuje, dni tej drugiej mogą być już policzone. Od jakiegoś czasu do sieci napływały wieści o zacieśnieniu współpracy między markami OnePlus i OPPO. Popularny Oxygen może być jedną z bardziej odczuwalnych ofiar tego mariażu!

Color OS ważniejszy od Oxygena?

Wielokrotnie miałem okazję testować produkty OPPO. Koncern z Chin to jeden z najważniejszych graczy na polskim rynku. Nie tylko dlatego, że oferuje nam świetnie wyposażone smartfony w całkiem akceptowalnych cenach. Ceniona jest także autorska nakładka na Androida Chińczyków – Color OS. W moim prywatnym rankingu plasuje się na drugim miejscu – tuż za One UI od Samsunga. Najnowsze wieści wskazują na to, że Color OS może wkrótce zostać podstawową nakładką także w przypadku urządzeń OnePlus, zastępując tym samym ceniony produkt, jakim jest OxygenOS. Póki co zmiany zajdą w przypadku smartfonów OnePlus przeznaczonych na rynek chiński (może to być poligon doświadczalny dla producenta). Jeśli zostaną ciepło przyjęte to nie wykluczone, że koncern wdroży je na skalę globalną. Choć z pewnością taki krok na tą chwilę spotkałby się z szeroką krytyką ze strony fanów marki.

Mam nadzieję, że władze OnePlusa mocno przemyślą zmianę nakładki w swoich urządzeniach i że decyzja, którą podejmą, będzie bardzo rozsądna. Jeśli bowiem Color OS będzie forsowany na siłę, to może okazać się, że od producenta z Chin odwrócą się najwierniejsi fani uwielbiający go za prostotę i świetną optymalizację Oxygena. Najbliższe miesiące pokażą jaki obrót przyjmie ta sprawa.

Źródło: XDA

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS