windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki E-commerce

Allegro zaskakuje! Powitajcie konto rodzinne!

Konta rodzinne kojarzą się nam zazwyczaj z możliwością dzielenia chmury, subskrypcji VOD czy muzycznej pomiędzy członkami rodziny zamieszkującymi w obrębie jednego domostwa, prawda? Jakim więc zaskoczeniem było dla mnie, gdy Allegro zapowiedziało uruchomienie takiego rozwiązania w obrębie serwisu. Jakie możliwości otworzy przed nami owo rozwiązanie? Sprawdźmy!

Konto rodzinne na Allegro – co dla nas oznacza?

Konto rodzinne umożliwi nam połączenie kilku kont na platformie w dedykowanej grupie rodzinnej. W jej obrębie możliwe będzie podsyłanie innym członkom danej aukcji z etykietką prośby o opłacenie zamówienia. Adresat takiej wiadomości będzie mógł dokonać dla nas płatności. Zamówienie natomiast zostanie wysłane na adres kupującego. Takie rozwiązanie będzie z pewnością często wykorzystywane w relacji dziecko -> rodzic, bądź małżonek -> małżonek. Allegro chce w niedalekiej przyszłości wdrożyć więcej tego typu rozwiązań, by maksymalnie ułatwić nam dokonywanie zakupów w obrębie rodziny. W tym momencie trwają już zaawansowane testy przed wdrożeniem konta rodzinnego. Start nowej usługi planowany jest na 26 kwietnia. Nie wątpię, że będzie się ona cieszyła sporym zainteresowaniem ze strony użytkowników serwisu.

Mam nadzieję, że w tym roku doczekamy się jeszcze wielu ciekawych nowości na Allegro. Rywalizacja platformy z Amazonem wychodzi na dobre nam – klientom. Nasz rodzimy gigant wydaje się mieć w wielu kwestiach przewagę nad amerykańskim koncernem. Rynek e-commerce jest jednak nieprzewidywalny i Allegro nie może spocząć na laurach. Konkurencja wykorzysta bowiem każde potknięcie na swoją korzyść.

Źródło: Allegro

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS