windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki E-commerce

OLX kręci bata na oszustów? Nowe rozwiązanie w drodze!

OLX to najpopularniejszy w Polsce serwis oferujący nam dostęp do ogłoszeń lokalnych. Korzystając z niego często jesteśmy jednak narażeni na działania internetowych oszustów. Ostatnimi czasy problemy w tej materii nasiliły się do tego stopnia, że serwis postanowił wprowadzić bardzo ważną i przydatną nowość, która pomoże nam uchronić się przed nieuczciwymi użytkownikami.

OLX wprowadza progi zadowolenia!

Internetowym oszustom będzie trudniej panoszyć się w serwisie OLX. Wszystko dzięki tzw. „progom zadowolenia”, które pojawią się w popularnym serwisie z ogłoszeniami lokalnymi. Dzięki nim możliwe będzie ustalenie wiarygodności danego sprzedającego na podstawie ocen osób, które miały z nim styczność. Ocena ogólna sprzedającego ma być wyliczana na podstawie wszystkich ocen wystawionych mu na OLX i będzie widoczna w profilu. Co ciekawe, nie musimy dokonać zakupu u danego sprzedającego, by móc go ocenić. Wystarczy, że nawiążemy z nim kontakt – i już wtedy zostanie przed nami otworzona wspomniana możliwość. Na wystawienie oceny będziemy mieć 30 dni od momentu naszego pierwszego kontaktu ze sprzedającym. Oceny będziemy mogli wystawiać w przypadku wszystkich typów ogłoszeń wstawianych do serwisu. W ramach programu pilotażowego natomiast, od samego startu funkcji oceny wpierw widoczne będą w takich kategoriach, jak Elektronika, Sport i hobby, Dom i Ogród, Moda oraz Dla dzieci.

Nie wiem jak Wam, ale mi pomysł OLX-a bardzo się podoba. Ostatnimi czasy było bardzo głośno o oszustach wykorzystujących serwis do realizacji swoich niecnych pomysłów. Zdaję sobie sprawę, że nowość nie zażegna owych problemów całkowicie, ale przynajmniej częściowo pomoże ograniczyć zapędy cyberprzestępców. A jakie jest Wasze zdanie w tej kwestii?

Źródło: OLX

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS