windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki

InPost stawia na rewolucję! Jak nadać paczkę w Paczkomacie?

Paczkomaty przebojem zdobyły serca Polaków. To bardzo wygodny sposób na nadawanie i odbieranie przesyłek kurierskich. Lada moment czeka nas jednak rewolucja w tej pierwszej kwestii. Obecnie możemy wygodnie nadawać paczki z poziomu Paczkomatu. Nadchodzą jednak bardzo ważne zmiany. Do nadania przesyłki będzie Wam bowiem potrzebny smartfon! Dla niektórych może być to zaleta, dla innych utrudnienie.

Rewolucja w nadawaniu paczek przez Paczkomaty!

Jakiś czas temu InPost wprowadził możliwość odbierania przesyłek z poziomu aplikacji mobilnej. To udogodnienie, które pomogło rozładować kolejki przed Paczkomatami. Wcześniej wydawały nam one przesyłki po wprowadzeniu danych z poziomu ekranu dotykowego automatu. Tym razem popularny przewoźnik stawia na kolejną innowację. Myślę, że najlepiej przedstawi nam ją sam dostawca usług:

Od 1 kwietnia 2021 roku rozpoczniemy wyłączanie możliwości nadawania przesyłek bezpośrednio w paczkomacie. Nie znaczy to jednak, że wysyłanie paczek z paczkomatu będzie teraz trudniejsze. Wręcz przeciwnie… będzie jeszcze łatwiejsze.

Przesyłki będziemy nadawać z poziomu strony internetowej InPost, bądź poprzez aplikację mobilną (która swoją drogą ostatnimi czasy mocno zyskała na popularności). Osobiście uważam te zmiany za bardzo pozytywne – w maksymalnym stopniu uproszczą bowiem proces nadawania przesyłek. Samo nadanie bowiem odbywać się będzie w zaledwie kilku krokach. W ciepłych słowach o nowości wypowiada się także Rafał Brzoska, prezes InPost:

To jest pierwsze w Polsce tak innowacyjne rozwiązanie, czyli wygodna usługa mobilnego nadawania paczek – w trybie 24/7, dla każdego z ponad 5,2 mln aktywnych użytkowników aplikacji InPost. Jest to odpowiedź na potrzeby konsumentów – oferujemy usługę, która jest w pełni bezetykietowa, a przez to wygodna i szybka. Teraz każdy – gdziekolwiek jest, cokolwiek robi – ma opcję, która pozwoli na nadanie przesyłki w każdym momencie, w każdym miejscu – dzięki nadaniom w aplikacji InPost Mobile.

Dajcie koniecznie znać co Wy myślicie o takiej zmianie w wykonaniu InPost. Czy Waszym zdaniem nadania z aplikacji InPost oraz wyłączenie ich w Paczkomatach jeszcze bardziej rozładuje kolejki przed automatami? Zapraszam Was do dyskusji w komentarzach!

Źródło: InPost

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS