windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Samsung Urzadzenia

A jednak! Samsung podjął kontrowersyjną decyzję!

Od dłuższego czasu w sieci debatowano odnośnie tego, czy w 2021 roku zadebiutują kolejne smartfony Samsunga z rodziny Galaxy Note. Pewne zaniepokojenie wzbudzał fakt, iż wsparcie dla rysika S-Pen otrzymał model Galaxy S21 Ultra. Pojawiły się także pogłoski o możliwym podobnym zabiegu koncernu z Korei w odniesieniu do kolejnej generacji składanego Galaxy Z Folda oraz niektórych urządzeń ze średniej półki cenowej. Dziś dowiedzieliśmy się, jak sytuacja będzie wyglądała ostatecznie. Samsung podjął bardzo kontrowersyjną decyzję!

To koniec linii Galaxy Note od Samsunga?

Niekoniecznie! Choć możemy być w niemal 99% pewni, że w tym roku nie zobaczymy kolejnej generacji Samsunga Galaxy Note. Nie wiadomo czy to chwilowy przestój w ofercie koncernu z Korei, czy może decyzja o długofalowych skutkach. Informacja została przedstawiona podczas 52. regularnego spotkania akcjonariuszy w Korei Południowej. Ogłosił ją sam prezes Samsung Electronics Dong-jin Koh. Są to więc wieści bardzo wiarygodne. Z pewnością fani linii Galaxy Note będą bardzo zawiedzeni. Koreańczycy jednak najwyraźniej chcą iść z duchem czasu i najpewniej będą namawiali klientów biznesowych do szerszego zainteresowania się smartfonami wyposażonymi w elastyczne ekrany. Przyznam szczerze, że spodziewałem się takiej decyzji. Wsparcie dla rysika S-Pen w przypadku Samsunga Galaxy S21 Ultra mogło być czytelnym sygnałem wskazującym nam na rezygnację producenta z dalszego oferowania linii Galaxy Note.

Czy Samsung podjął dobrą decyzję? Trudno to w tej chwili ocenić. Na pewno Koreańczyków czeka teraz trudne zadanie – przekonanie klientów biznesowych do smartfonów wyposażonych w elastyczne ekrany. Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać na to, co Samsung będzie miał nam do zaoferowania w drugiej połowie roku.

Źródło: Gizmochina

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS