windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Google Narzędzia

Google Chrome 89 z ważnym usprawnieniem! Nasze komputery odetchną?

Przeglądarka Chrome jest nieustannie rozwijana przez koncern Google po to, by na co dzień była dla nas jak najbardziej funkcjonalnym rozwiązaniem. Jedną z największych bolączek omawianego narzędzia jest potężny apetyt na zasoby naszych komputerów. Pod tym względem Edge biło do tej pory Chrome na głowę i właśnie dlatego koncern z Mountain View postanowił postawić na ważne usprawnienie, które powinno być dla nas odczuwalne.

Google Chrome 89 pożera mniej zasobów!

Najnowsza aktualizacja Google Chrome to bardzo ważne usprawnienie. Koncern z Mountain View postawił na taką optymalizację swojego narzędzia, by te charakteryzował mniejszy apetyt na pamięć RAM naszych komputerów. Jeśli chodzi o owe usprawnienia, to mają się one przełożyć na oszczędność 22% pamięci operacyjnej, 8% renderowania oraz 3% obciążenia GPU. Oczywiście w przypadku komputerów mobilnych mniejsza zasobożerność przeglądarki przełoży się na wydłużony czas pracy między ładowniami (co dla wielu z nas jest bardzo ważną kwestią). Ja już zauważyłem różnicę – Chrome w przypadku mojego komputera, od momentu przeprowadzenia aktualizacji nie łapie losowych lagów w trakcie przeglądania stron. Taki problem występował u mnie jeszcze całkiem niedawno.

Mam nadzieję, że Google zaoferuje nam w tym roku jeszcze całkiem sporo usprawnień dla swojej przeglądarki. Chrome to bardzo dojrzały produkt, jednak nie pozbawiony wad. Zawsze znajdzie się coś, co można poprawić na plus i koncern z Mountain View musi dostrzegać takie problemy, bo w przeciwnym wypadku może stracić użytkowników na rzecz coraz mocniejszego na rynku Edge od Microsoftu.

Źródło: Google

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS