windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Xiaomi

Xiaomi wygrywa z USA! Koncern wycofany z czarnej listy!

Jakiś czas temu świat obiegła informacja wskazująca na to, że Xiaomi może być kolejnym producentem, który bardzo ucierpi przez amerykańskie sankcje. Administracja Donalda Trumpa umieściła bowiem koncern na czarnej liście podmiotów współpracujących z chińskim wojskiem. Gigant z Państwa Środka nie zamierzał jednak w związku z tym broni i walczył o swoje racje. Jak się okazuje – odniósł właśnie bardzo ważne zwycięstwo!

Xiaomi oddala od siebie widmo podzielenia losów Huawei!

Na samym początku warto przypomnieć, dlaczego administracja Stanów Zjednoczonych wytoczyły tak ciężkie działa przeciwko Xiaomi. CEO koncernu, Lei Jun, otrzymał odznaczenie za działanie na rzecz rozwoju Chin. Mowa o tytule „Wybitnego budowniczego chińskiego socjalizmu”. Nagroda przyznawana była przez Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informatycznych, które według Amerykanów odpowiada za koordynacje współpracy pomiędzy prywatnymi firmami a sektorem wojskowym. Xiaomi poczyniło jednak starania by odwołać się od decyzji Departamentu Obrony i w miniony piątek sędzia okręgowy USA Rudolph Contreras tymczasowo wstrzymał egzekucję sankcji wobec giganta z Chin. W związku z tym małym zwycięstwem, Xiaomi wystosowało oficjalne stanowisko prasowe:

Jesteśmy zadowoleni z faktu, że 12 marca br. amerykański sąd okręgowy Dystryktu Kolumbii (United States District Court) zakazał Departamentowi Obrony USA wdrażania lub egzekwowania oznaczenia Xiaomi jako Chińskiej Komunistycznej Firmy Wojskowej. Zgodnie z przyznanym zakazem, sąd usunął w całości i ze skutkiem natychmiastowym ograniczenie nałożone przez rozporządzenie wykonawcze nr. 13959 na osoby z USA, dotyczące zakupu papierów wartościowych Xiaomi oraz wymóg zbycia papierów wartościowych przez osoby z USA. Firma Xiaomi jest notowaną na giełdzie, niezależnie zarządzaną firmą, która oferuje produkty elektroniki użytkowej wyłącznie do użytku cywilnego i komercyjnego i której akcje znajdują się w obrocie publicznym.Uważamy, że decyzje o uznaniu jej za Chińską Komunistyczną Firmę Wojskową są arbitralne i nieuzasadnione, a sąd zgodził się z tym stanowiskiem. Planujemy nadal domagać się, aby sąd uznał to oznaczenie za niezgodne z prawem i trwale je usunął. Xiaomi jest młodą i energiczną firmą technologiczną. Od lat oferujemy wspaniałe produkty elektroniki użytkowej, takie jak smartfony i inteligentne telewizory w uczciwych cenach dla konsumentów na całym świecie. Jesteśmy zaangażowani we współpracę z naszymi globalnymi partnerami, aby każdy na świecie mógł cieszyć się lepszym życiem dzięki innowacyjnej technologii.

Mam nadzieję, że Xiaomi będzie dalej walczyło o swoje racje i nie pozwoli, by amerykańskie władze pomiatały tym ambitnym koncernem na arenie międzynarodowej. Wystarczy, że Huawei zostało przez nie skutecznie wymazane z areny międzynarodowej. Nie potrzebujemy kolejnych „ofiar” i drastycznych przetasowań na rynku urządzeń mobilnych.

Źródło: Bloomberg

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS