windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Google

Ważna nowość w Chrome! Google stawia na wygodę!

Przeglądarka Chrome to nadal najpopularniejsze narzędzie dedykowane poruszaniu się po stronach internetowych. Rozwiązaniu od koncernu z Mountain View coraz mocniej depcze jednak po piętach Edge od Microsoftu i właśnie dlatego twórcy Androida muszą uchodzić za lidera innowacyjności w segmencie. Do mobilnej odsłony Chrome trafia właśnie ważna nowość, która uczyni przeglądanie zasobów sieci jeszcze wygodniejszym. Z tego powodu postanowiłem poświęcić jej kilka słów.

Łatwe i wygodne podglądanie stron w mobilnym Chrome!

Nowa aktualizacja Chrome przynosi nam możliwość wygodnego podglądu strony ukrytej pod dowolnym linkiem. Owa nowa funkcja została ukryta w menu kontekstowym, które jest wyświetlane po dłuższym przytrzymaniu na danym łączu w przeglądarce. Do czego może nam się przydać takie rozwiązanie? Dzięki niemu łatwiej wyselekcjonujemy interesujące nas treści. Ileż to razy zdarzyło się, że ciekawy nagłówek prowadził nas do mało wciągających informacji, a my tylko traciliśmy czas niezbędny na przeładowanie się danej strony? Jeśli będziecie chcieli otworzyć pełną wersję strony, wystarczy kliknąć ikonkę w górnym pasku. Wtedy owa strona zostanie otwarta w nowej karcie. Google pracowało nad wdrożeniem tej nowości przez niemal dwa lata. Najwyraźniej koncern z Mountain View jest pewien jej bezproblemowego działania decydując się na wdrożenie w skali globalnej.

Mam nadzieję, że to nie jedyna poważna nowość w Google Chrome na bieżący rok. Przeglądarka potrzebuje jeszcze wielu poprawek i udoskonaleń by utrzymać status lidera rynku. Liczę na szeroką inwencję jej twórców, dzięki której rozwiązanie będzie służyło nam jeszcze lepiej podczas codziennej pracy.

Źródło: Google

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS