windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Netflix

Ważna zmiana na Netflix? Nie będziecie zadowoleni!

Netflix już dość mocno zakorzenił się w naszej codzienności – w końcu oferuje nam naprawdę atrakcyjne treści wideo wśród których każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Serwis był dla nas tym bardziej przystępny, ponieważ często zrzucaliśmy się z rodziną lub znajomymi na subskrypcję (dzięki czemu nie musieliśmy na nią wydawać zbyt dużych pieniędzy). Jak się okazuje, niedługo ten proceder może zostać ukrócony!

Netflix mówi „nie” dzieleniu kont?

Dzielenie kont w serwisie Netflix to bardzo popularny – także w Polsce – proceder. Dzięki niemu możemy zyskać dostęp do wartościowych treści wideo za grosze. Do tej pory włodarze serwisu mocno przymykali oko na takie praktyki. Jak się jednak okazuje, w najbliższym czasie ów stan rzeczy może ulec zmianie. W sieci bowiem pojawiły się pierwsze pogłoski wskazujące na to, że Netflix przestanie zezwalać na takie triki mające na celu rozłożenie ceny abonamentu. Pierwsi użytkownicy serwisu mieli już bowiem otrzymać przypomnienie o tym, że najlepiej byłoby, gdyby założyli nowe konto, a nie współdzielili je z kimś, kto nie mieszka w tym samym gospodarstwie domowym. Może to być wstęp do szerzej zakrojonej akcji, mającej na celu wyeliminowanie problemowego dla Netflixa dzielenia kont.

Z pewnością starania Netflixa mające na celu przeciwdziałanie dzieleniu kont spowodują odpływ części użytkowników serwisu do konkurencyjnych platform VOD. Może serwis dopiero testuje/sonduje możliwość zablokowania współdzielenia kont przez kilka osób i w przypadku negatywnego odzewu wycofa się z tego pomysłu? Wszystkiego dowiemy się już wkrótce.

Źródło: Twitter

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS