windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Netflix

Ważna zmiana na Netflixie! Zauważyliście?

Ostatnimi czasy niezbyt dobrze dzieje się z Netflixem w Polsce. Co prawda to nadal diabelnie popularna usługa VOD, jednak została prześcignięta pod względem popularności przez Player.pl. Kilka dni temu pojawiły się także informacje, że ukrócony ma zostać proceder dzielenia kont między znajomymi (najpewniej taka czynność będzie nadal możliwa, ale w obrębie jednego gospodarstwa domowego) dziś natomiast mamy dla Was wieści odnośnie kolejnej zmiany, która mogła umknąć Waszej uwadze!

To koniec planów mobilnych Netflix w Polsce?

Jakiś czas temu Netflix wprowadził w Polsce plany mobilne. Miały one umożliwić nam konsumowanie treści w nieco niższej jakości, ale i również w bardziej przystępnej cenie. Skrojone były pod użytkowników tabletów i smartfonów i dzięki nim mogliśmy przyoszczędzić nieco grosza na subskrypcji. Owe plany zniknęły już z oferty giganta w naszym kraju i obecnie ponownie możemy wybierać pomiędzy jednym z trzech dostępnych wariantów: podstawowym, standard i premium. Mówi się, że oferta została zmieniona ze względu na nikłe zainteresowanie najtańszymi planami oferującymi dostęp do wideo w niskiej rozdzielczości. Być może Netflix chciał też nieco uprościć swoją ofertę nad Wisłą. Czy postąpił rozsądnie? Tego dowiemy się za jakiś czas. Jeśli włodarze serwisu ukrócą proceder dzielenia kont między znajomymi, to muszą spodziewać się odpływu części użytkowników w naszym kraju do konkurencyjnych usług VOD – HBO GO (być może wkrótce HBO Max) oraz serwisu Amazona. Mam nadzieję, że wzięli to pod uwagę podczas podejmowania kolejnych decyzji odnośnie przyszłości Netflixa w naszym kraju.

Osobiście nie mam zamiaru rezygnować z Netflixa wskutek ostatnich zmian w serwisie. Osoby zarządzające tym przedsięwzięciem muszą jednak pamiętać, że w naszym kraju mają dość mocną konkurencję, która bezlitośnie wykorzysta każde potknięcie giganta w walce o widza. Mam nadzieję, że wkrótce poznamy oficjalne stanowisko serwisu w sprawie subskrypcji.

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS