windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Nokia Urzadzenia

Poważna zmiana u Nokii! Czas na nowe nazewnictwo!

Gdy kilka lat temu Nokia wracała na rynek smartfonów pracujących pod kontrolą Androida, wszyscy byliśmy pełni nadziei. Liczyliśmy na to, że legenda marki w połączeniu z systemem Google pozwoli na rywalizowanie z najlepszymi. Tak się nie stało. Obecnie walcząc o przetrwanie na rynku, Nokia decyduje się na ważny krok, jakim jest zmiana nazewnictwa produktów.

Smartfony Nokia z nowym schematem nazewnictwa!

Do tej pory schemat nazewnictwa smartfonów Nokii był bardzo prosty. Mieliśmy więc na przykład Nokię 5, a jej następcami byli Nokia 5.1, Nokia 5.2 itp. W najbliższym czasie doczekamy się jednak poważnej zmiany w tej kwestii. Prekursorem będzie najbliższa premiera Finów. Mowa o Nokii G10. Będzie to smartfon wyposażony w ośmiordzeniowy procesor, ekran o przekątnej 6,4″ oraz główny aparat o rozdzielczości 48 MP. Nie znamy pozostałych elementów specyfikacji tego modelu. Mam nadzieje, że lada moment pojawią się przecieki, które szerzej przedstawią nam Nokię G10. Liczę też na to, że HMD Global dzięki nowej nomenklaturze podzieli swoje portfolio na urządzenia z niskiej oraz średniej półki, a także na to, że w końcu zaprezentuje nam flagowca z prawdziwego zdarzenia.

Bardzo kibicuję Nokii. Mam do tej marki sentyment jeszcze z czasów Symbiana, czy mobilnego Windowsa. Ostatnimi czasy koncern zdaje się nie mieć pomysłu na zawojowanie rynku smartfonów. Miejmy nadzieję, że obecny rok będzie dla niego lepszy od poprzedniego.

Źródło: NokiaPowerUser

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS