windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Bezpieczeństwo Ciekawostki Xiaomi

Xiaomi na czarnej liście USA – znamy powody!

Huawei bardzo odczuło skutki nałożenia na koncern sankcji z inicjatywy Donalda Trumpa i jego administracji. Do niedawna potentat rynku smartfonów obecnie zupełnie przestaje się na nim liczyć. Nie pomogła nawet zmiana na szczytach władzy w USA. Całkiem niedawno dowiedzieliśmy się, że podobny los może spotkać Xiaomi.

Xiaomi może skończyć jak Huawei?

Koncern z Chin będący głównym rywalem Samsunga w segmencie smartfonów z Androidem na pokładzie jakiś czas temu został wciągnięty na czarną listę podmiotów gospodarczych współpracujących z chińskim wojskiem. Teraz dowiedzieliśmy się, jaki był oficjalny powód takiej decyzji ze strony Stanów Zjednoczonych. CEO Xiaomi, Lei Jun, otrzymał odznaczenie za działanie na rzecz rozwoju Chin. Mowa o tytule „Wybitnego budowniczego chińskiego socjalizmu”. Nagroda przyznawana była przez Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informatycznych, które według Amerykanów odpowiada za koordynacje współpracy pomiędzy prywatnymi firmami a sektorem wojskowym.

Jak widać, Amerykanie kontynuują gospodarczą wojnę z Państwem Środka. Póki co nie wiemy, czy Xiaomi faktycznie współpracuje z chińskim wojskiem. Jestem zdania, że wprowadzając koncern na czarną listę, Departament Obrony Stanów Zjednoczonych powinien upublicznić konkretne dowody w sprawie. Póki co natomiast mamy do czynienia ze stroszeniem piórek przez dwa supermocarstwa, które – miejmy nadzieję – nie przerodzi się w poważniejszy konflikt.

Źródło: Phone Arena

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS