windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android Plotki/przecieki Samsung Urzadzenia

Samsung znów zaskakuje! Wsparcie dla smartfonów coraz dłuższe!

Samsung to niekwestionowany lider rynku smartfonów. Warto jednak pamiętać, że Xiaomi mocno depcze mu po piętach. Koreańczycy muszą mieć więc kartę przetargową w rywalizacji z chińskim gigantem. Ma nią być długie wsparcie, które – według najnowszych zapowiedzi – może zostać wydłużone nawet do czterech lat. Co warto wiedzieć o najnowszym pomyśle koncernu Samsung?

Samsung chce być jak Apple?

Telefony i tablety koreańskiego producenta mają otrzymywać aktualizacje bezpieczeństwa przez minimum 4 lata. Samsung uściślił jednak, że chodzi o modele wprowadzane na rynek przez koncern od 2019 roku. To odważna deklaracja. W tym momencie warto przypomnieć, że już jakiś czas temu Samsung zadeklarował, że flagowe modele z linii S, Note i Fold będą raczone trzema dużymi aktualizacjami Androida, a pozostałe smartfony, należące do linii A oraz M, będą aktualizowane tak długo, jak pozwoli na to ich specyfikacja. Cztery lata wsparcia aktualizacjami bezpieczeństwa brzmią naprawdę rozsądnie i ambitnie. Warto bowiem zaznaczyć, że samo Google w przypadku smartfonów Pixel (mających przecież wyznaczać trendy w świecie Androida) zapewnia o rok krótsze wsparcie w tej kwestii.

Mam nadzieje, że nie mamy do czynienia z pustymi deklaracjami ze strony koncernu z Korei. Takie wydłużenie wsparcia byłoby poważnym krokiem naprzód względem konkurencji. Ta bowiem bardzo często ma spore problemy z zapewnieniem swoim produktom odpowiednich aktualizacji. Trzymam kciuki za smartfony Galaxy w tej kwestii!

Źródło: SamMobile

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS