windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Plotki/przecieki Windows 10

Kolejne zmiany w Windows 10 21H2 – nie mogę się doczekać!

Microsoft bardzo rozbudził nasze nadzieje na odświeżenie wyglądu trącącego myszką Windowsa 10 wprowadzając do niego pewne zmiany wizualne w ubiegłym roku (ikony, Menu Start) i zapowiadając dalsze prace w tej kwestii na rok 2021. Dziś wiemy już, że poważne zmiany przyniesie duża, jesienna aktualizacja, którą znamy pod nazwą Windows 10 21H2. Kolejne tygodnie przynoszą nam ciekawe wieści na jej temat. Nie inaczej jest i tym razem!

Nowe menu kontekstowe Windows 10 / fot. WindowsLatest

Windows 10 stawia na krągłości – widzimy to coraz bardziej!

Komuś w Redmond chyba bardzo spodobał się nowy pomysł na wygląd interfejsu w macOS. Już jakiś czas temu dowiedzieliśmy się bowiem, że Menu Start straci swoje kanciaste kształty na rzecz krągłości. Najnowszy przeciek wskazuje nam na to, że obłości trafią także do menu kontekstowego dostępnego pod prawym przyciskiem myszy. Nie dziwi mnie to. Koncern z Redmond będzie musiał szerzej wprowadzić takie rozwiązanie, by zachować spójność interfejsu systemu. Spodziewam się, że wkrótce dowiemy się o tym, iż Microsoft zaserwuje nam także zaokrąglone krawędzie okien systemowych – i mam nadzieję, że nie jest to tylko moje pobożne życzenie. W końcu twórcy Windowsa powinni być konsekwentni we wdrażaniu kolejnych zmian interfejsu i serwować nam je nie tylko w przypadku wybranych elementów oprogramowania, ale w przypadku całego Windowsa 10.

Mam nadzieję, że już wkrótce trafią do nas kolejne informacje związane z systemem z Redmond i że będę mógł się nimi z Wami jak najszybciej podzielić. Nie mogę się doczekać tego nowego wzornictwa Windowsa. Prezentuje się ono atrakcyjnie. Mam nadzieję, że wdrożenie jesiennej aktualizacji przebiegnie prawidłowo, bez większych zgrzytów.

Źrodło: WindowsLatest

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS