windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Google

Google sypie nowościami! Dostanie je każdy smartfon z Androidem?

Koncern Google dba nie tylko o użytkowników aktualnie najnowszej wersji Androida. Gigant niejednokrotnie pokazywał nam, że potrafi forsować ciekawe funkcje także w przypadku sprzętu nieco starszego, decydując się na ich wdrażanie w ramach Usług Google Play. Nie inaczej jest i tym razem. Na pokład naszych smartfonów trafi kilka ważnych nowości, które będą nam przydatne na co dzień!

Nie musisz mieć nowego smartfona żeby Google serwowało Ci kolejne funkcje!

Google w najbliższym czasie wdroży na pokład naszych smartfonów kilka dość istotnych nowości. Po pierwsze – użytkownicy Androida 9 i nowszych będą informowani przez koncern z Mountain View o potencjalnej kradzieży haseł. Warunkiem tutaj jest jednak to, byśmy korzystali z Autouzupełniania Google jako domyślnego menadżera haseł. Kolejna z nowości to możliwość planowania godziny wysyłania SMS-ów w Wiadomościach Google. Przydatna i w zasadzie podstawowa funkcja, której tutaj brakowało. Usprawnienia trafią także do aplikacji TalkBack, która jest zbawienna dla osób niepełnosprawnych. Narzędzie doczeka się zunifikowanego menu, nowych i łatwiejszych do wykonywania gestów, czy czytelniejszego menu do obsługi czytania tekstu na głos. Warto napomknąć również o tym, że Asystent Google doczeka się większej ilości funkcji dostępnych głosowo przy zablokowanym ekranie. Mapy Google natomiast wreszcie otrzymają (po długich miesiącach testów) ciemny motyw.

Cieszy fakt, że Google dba o rozwój swoich usług także z myślą o właścicielach starszych smartfonów. Mam nadzieję, że podobne wieści usłyszymy jeszcze w tym roku wielokrotnie. A czy Wy doczekaliście się już którejś z tych nowości na Waszych smartfonach?

Źródło: Google

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS