windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Plotki/przecieki Samsung Smartwatche

Rewolucja u Samsunga! Koniec Tizena na zegarkach?

Zegarki od Samsunga to świetne akcesoria pozwalające nam m.in. na śledzenie naszej codziennej aktywności fizycznej. Choć nie są tak popularne, jak Apple Watch, czy tak funkcjonalne jak konkurencyjne produkty z Wear OS na pokładzie. Jednym z największych mankamentów smartwatchy Samsunga jest brak możliwości dokonywania płatności mobilnych z powodu braku dostępności usługi Samsung Pay w Polsce. W najbliższym czasie Samsung może się jednak zdecydować na istną rewolucję!

To koniec Tizena w smartfonach Samsunga?

Ostatnimi czasy głośno było o przejęciu Fibita przez Google. Koncern z Mountain View mocno dał nam do zrozumienia, że chce inwestować w rynek wearables, w których widzi spory potencjał. Wear OS będzie więc z pewnością intensywnie rozwijany. Zauważył to Samsung, który chce byśmy chętniej wybierali jego akcesoria. Podobno koncern z Korei rozważa rezygnację z Tizena na pokładzie swoich zegarków na rzecz oprogramowania od Google. Byłoby to bardzo odważne posunięcie, które z pewnością doceniliby fani urządzeń Galaxy. Wear OS na pokładzie zegarków Samsunga to dostęp do większej ilości tarcz i aplikacji. A interfejs? Przecież koncern z Korei zawsze może zastosować w ich przypadku specjalnie przygotowaną wersję One UI by zachować jego spójność.

Jaką decyzję podejmie Samsung? Z pewnością dowiemy się tego nie wcześniej niż za kilka miesięcy. Miałem okazję przez pewien czas korzystać z OPPO Watch i muszę przyznać, że Wear OS dawał mi całkiem spore możliwości personalizacji tego akcesorium pod moje potrzeby. Być może Samsung wykorzysta atuty tego oprogramowania!

Źródło: SamMobile

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS