windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android Google

Android 12 dla developerów gotowy do testów!

Android 12, zgodnie z przeciekami, z którymi mieliśmy do czynienia do tej pory, zapowiada się na naprawdę ciekawą odsłonę oprogramowania od Google. Pojawi się w nim bowiem kilka istotnych nowości, które mogą uczynić codzienne korzystanie z urządzeń mobilnych jeszcze przyjemniejszym. Co ważne – „dwunastka” została właśnie udostępniona developerom!

Android 12 jest dostępny we wstępnej wersji!

Twórcy aplikacji współpracujący z Google otrzymali właśnie dostęp do Androida 12 w wersji Developer Preview 1. Oznacza to, że owa wersja oprogramowania dedykowana jest zaawansowanym użytkownikom ze względu na możliwość występowania licznych błędów. Co czeka na nas w przypadku nowej wersji popularnego systemu? Poznaliśmy już część zmian wizualnych, które pojawią się w przypadku tej wersji Androida. Najbardziej rzucają się w oczy obłe linie elementów systemowych czy zmienione ikony.

Android 12 to nie tylko zmiany wizualne. Google zamierza w przypadku oprogramowania poprawić m.in. dymki czatu, które będą szerzej konfigurowalne (możliwość m.in. zmiany ich rozmiaru) czy też jakość ich działania w trybie horyzontalnym. Ponadto możemy się spodziewać, że Google udostępni nam możliwość „parowania” aplikacji, czyli ustawiania, które z nich mają uruchamiać się równocześnie na podzielonym ekranie. Taką funkcjonalność widzieliśmy już w przypadku Surface Duo od Microsoftu, czy też w One UI od Samsunga. Warto wspomnieć o tym, że w Androidzie 12 pojawi się tryb gry, który znamy z nakładek systemowych wielu producentów. Najlepsze jednak zostawiłem dla Was na koniec! Google poprzez nową funkcję zadba o to, by nasz smartfon lepiej rozpoznawał to, w jakim trybie pracy ma pracować ekran urządzenia. W tym celu powstanie specjalny algorytm oparty na sztucznej inteligencji, który ma wykrywać, kiedy obrót ekranu nie jest potrzebny. Ów algorytm w swoich obliczeniach będzie bazował na analizie pozycji naszej głowy oraz na informacjach pobieranych przez aparat do selfie.

Oczywiście „szeregowi” użytkownicy Androida poczekają na wdrożenie nowego Androida przynajmniej (chociażby w przypadku Pixeli) do jesieni. Choć często ów proces wydłuża się niemal do roku. Mam nadzieję, że Google będzie pracować nad tym, by w przyszłości aktualizacje robota były udostępniane sprawniej.

Źródło: Google

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS