windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android Samsung

One UI 3.1 z poważnym mankamentem?

Samsung dzięki nakładce One UI przeniósł jakość obsługi smartfona na zupełnie nowy poziom. Muszę przyznać, że osobiście nie wyobrażam już sobie przesiadki na jakieś inne, konkurencyjne rozwiązanie. Jak się jednak okazuje, właśnie pojawiły się dość istotne zarzuty pod adresem koncernu z Korei, dotyczące jakości pracy najnowszej wersji nakładki. O co ten cały kłopot?

One UI 3.1 ma problem z aplikacjami działającymi w tle?

Mam do czynienia na co dzień z One UI 3.1, jednak nie udało mi się jeszcze zaobserwować problemów, o których coraz głośniej mówią fani urządzeń Galaxy. Podobno nowe oprogramowanie Samsunga w bardzo agresywny sposób ubija aplikacje działające w tle. Takie działanie ma na celu wydłużenie czasu pracy smartfona między ładowniami. Samsung „zatroszczył się” rzekomo o to, by nowa funkcja optymalizacji była domyślnie włączona po aktualizacji do Androida 11 z One UI 3.1. Jeśli wspomniana funkcja przeszkadza Wam w płynnej i niezakłóconej pracy z Waszymi smartfonami i tabletami, to oczywiście możecie ją wyłączyć dla poszczególnych aplikacji (najlepiej tych, z których korzystamy najczęściej). Wtedy konieczne jest wykonanie następujących czynności:

Ustawienia > Aplikacje > Wybrana aplikacja > Bateria > Optymalizuj użycie baterii > zaznaczamy wszystkie pozycje > odznaczamy aplikacje, które mają działać w tle

Jak więc widać, odpowiednie skonfigurowanie usypiania aplikacji nie jest trudne. Szkoda tylko, że Samsung nie przypomina o takiej konieczności informacją systemową po pierwszym uruchomieniu urządzenia od momentu zakończenia aktualizacji. No cóż – musimy sobie w takich sytuacjach radzić sami.

Źródło: dontkillmyapp.com

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS