windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

Rozszerzenie SmartQR Code Generator dla Chrome

Nie wiem jak często używacie kodów kreskowych QR do instalowania aplikacji z Marketplace czy innego rodzaju czynności, ale ja osobiście nie wyobrażam sobie, by mój telefon nie posiadał funkcji skanera kodów. 
Tym bardziej ucieszyła mnie więc wiadomość, że do przeglądarki Chrome dostępne jest bardzo ciekawe rozszerzenie, które pozwala na generowanie kodów do obrazków, adresów stron internetowych czy właśnie aplikacji w Marketplace. Po instalacji dodatku w menu kontekstowym wywoływanym prawym przyciskiem myszy oraz na pasku adresu w przeglądarce pojawi sie mały niebieski kwadracik, który umożliwiał będzie generowanie kodów. Korzystanie z tej opcji jest znacznie szybsze niż wyszukiwanie aplikacji w Marketplace oraz przesyłanie ich do telefonu – wydaje mi się nawet szybsze niż wyszukiwanie aplikacji z poziomu telefonu. Poza tym generatora kodów możemy używać też do otwierania innych „rzeczy”. Powiedzmy, że chcielibyśmy ściągnąć na nasz telefon jakąś tapetę, którą znaleźliśmy w sieci – przepisywanie (zapewne) długiego adresu trwało by wieki, wyszukiwanie w mobilnym IE pewnie krócej, ale i tak zajęło by sporo czasu. Tutaj do akcji wkracza właśnie SmartQR Code Generator; do odnalezionej na naszym komputerze tapety generujemy kod, skanujemy za pomocą tel, otwieramy stronę i voila. W podobny sposób wygenerujemy kod do wybranej strony internetowej, pliku wideo na serwisie youtube i wielu innych elementów w sieci. Wszystko szybko, prosto i wygodnie.

Dodam jeszcze tylko, że na prawdę nie warto instalować zewnętrznych aplikacji pozwalających odczytywać kody QR, bo wbudowany w WP7 Bing Vision sprawdza się wyśmienicie. Jeśli nie korzystaliście jeszcze do tej pory z kodów QR, polecam wypróbować. Opisywane rozszerzenie ściągniecie klikając w link znajdujący się poniżej.

DOWNLOAD

Źródło: wppoweruser.com