windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android Google

Rewelacyjne nowości w Androidzie 12! Długo czekaliśmy?

Android 11 nie zdążył jeszcze zagościć na wszystkich, wspieranych smartfonach, a my coraz więcej wiemy już o jego następcy – Androidzie 12. Ostatnie wieści, które wyciekły do sieci wskazały nam na poważne zmiany pod względem wizualnym. Dziś natomiast mamy dla Was kolejne informacje – tym razem związane z bardzo przydatnymi funkcjami, które przyniesie nam aktualizacja!

Android 12 wyrasta na świetną odsłonę systemu Google!

Google zamierza w przypadku Androida 12 poprawić m.in. dymki czatu, które będą szerzej konfigurowalne (możliwość m.in. zmiany ich rozmiaru) czy też jakość ich działania w trybie horyzontalnym. Ponadto możemy się spodziewać, że Google udostępni nam możliwość „parowania” aplikacji, czyli ustawiania, które z nich mają uruchamiać się równocześnie na podzielonym ekranie. Taką funkcjonalność widzieliśmy już w przypadku Surface Duo od Microsoftu, czy też w One UI od Samsunga. Warto wspomnieć o tym, że w Androidzie 12 pojawi się tryb gry, który znamy z nakładek systemowych wielu producentów. Najlepsze jednak zostawiłem dla Was na koniec! Google poprzez nową funkcję zadba o to, by nasz smartfon lepiej rozpoznawał to, w jakim trybie pracy ma pracować ekran urządzenia. W tym celu powstanie specjalny algorytm oparty na sztucznej inteligencji, który ma wykrywać, kiedy obrót ekranu nie jest potrzebny. Ów algorytm w swoich obliczeniach będzie bazował na analizie pozycji naszej głowy oraz na informacjach pobieranych przez aparat do selfie.

Google już niedługo powinno pokazać wstępną wersję Androida 12 developerom. Mam nadzieję, że do momentu oficjalnej premiery tego oprogramowania zostanie ono wzbogacone o jeszcze kilka ciekawych nowości, które sprawią, że względem poprzednich odsłon „Robota” najnowsza będzie iście rewolucyjna! Czekam z niecierpliwością na wieści!

Źródło: XDA

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS