windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Windows 10

Masowe migracje z Windows 7 na Windows 10! Microsoft dopiął swego?

Choć Windows 10 zadebiutował na rynku już niemal sześć lat temu, to wielu użytkowników „okienek” nadal korzysta na co dzień ze starszych odsłon oprogramowania. Koncern z Redmond chciał nas skłonić do przesiadki na nową wersję systemu dzięki darmowej aktualizacji. Użytkownicy długo byli oporni, jednak ostatnimi czasy widać bardzo pozytywny trend, który kształtuje się na korzyść „dziesiątki”!

Windows 10 coraz popularniejszy!

Jak wskazują najnowsze statystyki, użytkownicy Windowsa 7 coraz chętniej decydują się na upgrade do najnowszej odsłony systemu. Jeszcze niedawno mówiło się o tym, że 1 na każde 4 komputery wciąż był zasilany przez Windows 7 (dane według NetMarketShare). W ostatnim czasie natomiast notuje się coraz większy odsetek migracji z „siódemki” na „dziesiątkę”. To dobra wiadomość dla Microsoftu, który przecież od dawna zabiegał o taki stan rzeczy. Według raportów 20% komputerów w skali globalnej nadal pracuje w oparciu o Windowsa 7 i najczęściej w tej kwestii mowa o sprzęcie należącym do firm, instytucji rządowych i samorządowych – a to właśnie owe podmioty w pierwszej kolejności powinny przechodzić na nową wersję Windowsa – choćby ze względów bezpieczeństwa.

Mam nadzieję, że pozytywny trend w tym roku zostanie utrzymany. Windowsa 10 czeka wszakże wiele pozytywnych zmian – także w kwestii wizualnej (ma wyglądać po prostu o wiele nowocześniej). Oczywiście o wszystkich najważniejszych wieściach w tej kwestii będziemy Was informować!

Źródło: wccftech, NetmarketShare

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS