windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Google GPS

Genialna nowość w Mapach Google! Będą jeszcze bardziej praktyczne!

Mapy Google to potężne narzędzie, które pozwala nam nie tylko na planowanie tras i nawigację do punktu docelowego, ale i na odkrywanie ciekawych miejsc w naszej okolicy (i nie tylko!). Już wkrótce koncern z Mountain View wprowadzi do swojej aplikacji bardzo istotną nowość, która wśród użytkowników smartfonów może zrobić prawdziwą furorę.

W Mapach Google kupisz bilet!

Google chce doprowadzić do sytuacji, w której będzie można płacić za bilety komunikacji miejskiej bezpośrednio z poziomu Map. Funkcja ma być rzekomo już testowana, a koncern z Mountain View zapowiada globalne wdrożenie już wkrótce. Oczywiście powinniśmy się spodziewać, że nowość w pierwszej kolejności zostanie udostępniona na kluczowych dla Google rynkach, a w Polsce jeszcze trochę na nią poczekamy. Wiadomo już natomiast, że w naszym kraju w pierwszej kolejności bilety kupimy w Warszawie, Wrocławiu oraz w Łodzi. Na oficjalnym blogu Google możemy wyczytać:

Gdy zdecydujesz się na dojazd transportem publicznym i zobaczysz wskazówki dojazdu na Mapach, będziesz mógł wybrać opcję płatności telefonem za pośrednictwem kart kredytowych lub debetowych, które są już połączone z Twoim kontem Google Pay. Po wykupieniu biletu wystarczy przyłożyć telefon do czytnika lub pokazać bilet cyfrowy, aby szybko dostać się na pokład.

Jestem ciekaw jak nowość będzie sprawowała się w praktyce. Mam nadzieję, że niedługo bilety w Mapach Google kupimy dla wszystkich największych miast w Polsce. Postaram się sprawdzić ową funkcję, gdy tylko będę miał okazję pojawić się we Wrocławiu. A jak Wam podoba się ta nowość w Mapach Google?

Źródło: Google

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS