windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki E-commerce

Duże zmiany na Allegro! Największa dotknie kupujących?

Allegro to obecnie najpopularniejszy w Polsce serwis, w którym dokonujemy e-zakupów. Już wkrótce jednak wiele może się w tej materii zmienić ze względu na start polskiej wersji Amazona, która spodziewana jest w pierwszej połowie tego roku. Tymczasem polski gigant przygotowuje zmiany, które nie będą korzystne dla niektórych z nas. Postanowiłem więc poświęcić im kilka słów.

Nie masz konta na Allegro? No to zakupów nie zrobisz!

Pierwsza i najważniejsza zmiana to konieczność założenia konta na Allegro w celu dokonywania zakupów. Do tej pory możliwe było składanie zamówień przez osoby niezarejestrowane, ale serwis chce to zmienić by zapewnić kupującym maksymalne wsparcie w trakcie przebiegu procesu zakupowego. Na osłodę dodam, że możliwe ma być rejestrowanie się w serwisie za pośrednictwem naszego smartfona. To duże ułatwienie.

 Konto zarejestrujesz w łatwy sposób, potwierdzając swój numer telefonu poprzez wiadomość SMS.

Czas na kilka słów dotyczących pozostałych nowości. Obniżony zostanie próg darmowej dostawy w Allegro Smart! dla dostawy kurierem. Obecnie wynosi on 100 zł. Po zmianach wystarczy zrobić zakupy za 80 zł u sprzedającego, który oferuje korzyści dla abonentów. Pojawi się także opłata w przypadku zamówień z Allegro Smart! za pobraniem. Do tej pory w tych wypadkach dostawa była za darmo (po spełnieniu wcześniej wymienionego warunku). Od 8 marca za dostawę za pobraniem z wykorzystaniem usług DPD, Pocztexu i Poczty Polskiej pobierana będzie opłata w wysokości 3,99 zł.

Czy to dobre, czy złe zmiany – ciężko dziś oceniać. Musimy poczekać na ich wdrożenie i zobaczyć, jakie nastroje wywołają wśród użytkowników serwisu. A jak Wy je oceniacie? Czy to rozsądny krok przed startem Amazona w Polsce?

Źródło: Allegro

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS