windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Microsoft Office

Word z ważną nowością! Koniec z męczeniem wzroku?

Microsoft oferuje nam świetne aplikacje pozwalające podnieść naszą produktywność do satysfakcjonującego poziomu. Nie można jednak także zapominać o pakiecie Office, z którego osobiście sam korzystam na co dzień. W jego przypadku koncern z Redmond forsuje właśnie dość ważną aktualizację, wskutek której nasz wzrok odpocznie chociażby wtedy, gdy konieczna jest praca z edytorem tekstu w godzinach wieczornych. Microsoft Word bowiem otrzyma dostęp do ciemnego motywu!

Microsoft Word przestanie męczyć nasz wzrok!

Do tej pory Microsoft Word umożliwiał nam włączenie ciemnego motywu, jednak obszar roboczy (arkusz tekstu) nadal wyświetlany był w kolorze białym co sprawiało, że funkcję należało rozpatrywać w charakterze półśrodków. Koncern z Redmond jednak najwyraźniej zmienił swoją koncepcję w tej kwestii i już niedługo także sam dokument będzie wyświetlany w ciemnych barwach. Będzie to wybawienie dla wszystkich osób często pracujących przed komputerem w godzinach wieczornych. W tej chwili nowość sprawdzana jest w ramach publicznych beta-testów więc możemy się spodziewać, że globalne wdrożenie wystartuje w ciągu kilku nadchodzących tygodni.

Z nadzieją wyczekuję nowości od Microsoftu. Spędzam z pakietem Office mnóstwo czasu – także wieczorami – i mam nadzieję, że dzięki wspomnianemu usprawnieniu faktycznie będę oszczędzał wzrok. Mam nadzieję, że to nie koniec udogodnień ze strony koncernu z Redmond na ten rok. Czekam z niecierpliwością na kolejne wieści!

Źródło: Microsoft Office Insider

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS