windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Google Plotki/przecieki

Android 12 to wizualna rewolucja! Google idzie na całość?

Wielkimi krokami zbliżamy się do momentu, w którym Google zacznie ujawniać nam w mniej lub bardziej kontrolowany sposób konkretne wieści związane z systemem Android 12. Dziś do sieci trafiły dość istotne zrzuty ekranu ujawniające nam zmiany dotyczące samego wzornictwa systemu. Odnoszę wrażenie, że Google w tej kwestii stanęło na wysokości zadania!

Android 12 pozytywnie zaskakuje z wzornictwem!

Na powyższych zrzutach ekranu widzimy część zmian wizualnych, które pojawią się w przypadku Androida 12. Najbardziej rzucają się w oczy obłe linie elementów systemowych czy zmienione ikony. Możliwe jednak, że to zasługa jakiegoś motywu zastosowanego w przypadku nadchodzącej wersji „Robota”. Mam jednak nadzieję, że to wygląd „czystego” systemu. Jest bowiem przejrzysty, stonowany, elegancki. Google może postawić na małą, wizualną rewolucję inspirując się zmianami w tej kwestii u Apple. Warto przypomnieć, że podobne przemiany czekają w tym roku Windowsa 10. I dobrze. Uważam, że każdy system co kilka lat potrzebuje gruntownego odświeżenia. Mam więc nadzieję, że bieżący rok będzie dla nas pod tym względem wyjątkowo korzystny. A Android 12? Zaoferuje nam także nowe, lepsze ustawienia związane z prywatnością, czy – jak widzimy na ostatnim zrzucie – nowy widżet konwersacji.

Mam nadzieję, że kolejne tygodnie przyniosą nam dalsze wieści związane z nową wersją Androida. Nie mogę się doczekać, żeby sprawdzić jak będzie sprawował się w praktyce – choć nastąpi to zapewne w przyszłym roku, gdy system trafi na moje urządzenie. A jak Wam się podoba?

Źródło: XDA

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS