windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Huawei

Koniec marzeń Huawei! Nie będzie powrotu GMS!

Huawei od niemal dwóch lat zmaga się z problemami, które wywołał Donald Trump wraz ze swoimi urzędnikami. Gwoli przypomnienia – koncern z Chin został m.in. pozbawiony bardzo istotnego z punktu widzenia rynku smartfonów dostępu do usług Google. Chińczycy niemałe nadzieje wiązali z jesiennymi wyborami prezydenckimi w USA. Jak się okazuje były one płonne…

Administracja Joe Bidena nie zniesie sankcji nałożonych na Huawei!

Najnowsze informacje wskazują na to, że administracja Joe Bidena nie ma zamiaru cofnąć sankcji nałożonych na koncern Huawei. Oznacza to, że Chińczycy nadal nie będą mogli robić interesów z koncernem Google. A to oznacza, że na europejskim rynku nie mają już czego szukać. Ostatnimi czasy wyniki sprzedaży Huawei na Starym Kontynencie dramatycznie spadały. Nie wspominając o amerykańskim rynku, na którym produkty giganta już od dawna się nie sprzedają. Jedyną szansą na obecność produktów Huawei w segmencie smartfonów jest rodzimy, chiński rynek, na którym usługi Google są poblokowane i koncern notuje tam dobre wyniki sprzedaży. Jeśli więc wstrzymywaliście się z zakupem smartfona licząc na obecność GMS na pokładzie smartfonów Huawei, to śmiało możecie szukać sprzętu od konkurencji.

Osobiście bardzo żałuję, że Huawei boryka się z takimi problemami. Miałem okazję sprawdzić flagowego P40 Pro i to naprawdę kawał świetnego smartfona. Mam nadzieję, że kiedyś koncernowi z Chin dane będzie jeszcze powalczyć z najlepszymi. Na pewno nie nastąpi to jednak w najbliższych miesiącach.

Źródło: Bloomberg

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS