windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Google

Google Fit z ważną nowością! Aplikacja lepiej zadba o zdrowie?

Google Fit to popularna aplikacja do śledzenia aktywności fizycznej, którą często używamy w połączeniu z chociażby zegarkami bazującymi na systemie Wear OS. Koncern z Mountain View najwyraźniej jednak uznał, że brakuje jej funkcjonalności i w najbliższym czasie zamierza wdrożyć dwie dość istotne nowości. Na jakie funkcje musimy się więc przygotować?

Google Fit zbada Twój puls i oddech!

Google zamierza umożliwić nam badanie pulsu i oddechu za pośrednictwem aplikacji Fit. Co ciekawe, aby skorzystać z nowości nie będzie koniecznym, by nasz smartfon był wyposażony w specjalistyczne czujniki. Do pomiarów wykorzysta bowiem przedni i tylny aparat naszego urządzenia. Co prawda na takich badaniach nie możemy w 100% polegać, gdyż dane zbierane za pośrednictwem aparatów nie są w pełni miarodajne, ale będziemy przynajmniej znać orientacyjne parametry oddechu i pulsu.

Aby zmierzyć puls konieczne będzie przyłożenie palca do głównego obiektywu aparatu. Ten ma zarejestrować przekrój „drobnych zmian koloru pod skórą” na podstawie których określi orientacyjnie ów parametr w ciągu trzydziestu sekund. Tyle samo czasu zajmie badanie naszego oddechu. Tu jednak konieczne będzie skorzystanie z frontowej kamerki, która będzie rejestrowała zmiany objętości naszej klatki piersiowej.

W pierwszej kolejności nowość trafi na pokład smartfonów Google Pixel. Z czasem jednak ma być udostępniona dla wszystkich smartfonów pracujących pod kontrolą Androida. Szczerze mówiąc nie mogę się doczekać. Mam nadzieję, że sam będę miał okazję w niedalekiej przyszłości sprawdzić jej działanie.

Źródło: Google

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS