windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Google GPS Plotki/przecieki

Planowanie trasy w Mapach Google będzie jeszcze wygodniejsze!

Mapy Google to chyba najchętniej wybierane przez nas narzędzie do nawigacji. Są darmowe, stosunkowo dokładne i dostępne praktycznie na każdym smartfonie. Dlatego też koncern z Mountain View dąży do tego, by aplikacja kliencka usługi prezentowała się perfekcyjnie i była maksymalnie intuicyjna w obsłudze. Temu służą kolejne aktualizacje forsowane przez Google. Najnowsza wprowadza dość istotne udogodnienie.

Google poprawia wygląd Map!

Jedną z podstawowych czynności, które wykonujemy w Mapach Google jest planowanie tras. Do tej pory interfejs, w którym możliwe było wyznaczanie kierunku naszej podróży prezentował się dość topornie. Dzięki zmianom poczynionym przez programistów Google pod tym względem aplikacja będzie prezentowała się dużo bardziej przystępnie. Górna część interfejsu (w której wpisujemy start oraz adres docelowy trasy) prezentuje się teraz dużo bardziej estetycznie. Zmiany dotknęły także dolnej belki. Nie wszystkim się one jednak spodobają – jeśli będziemy chcieli zmienić wybrany przez nas sposób przemieszczania się, zajmie nam to nieco więcej czasu. Oczywiście zanim Google zdecyduje się wprowadzić zmiany do stabilnej wersji aplikacji, zostaną one zaopiniowane przez zaufanych beta testerów koncernu z Mountain View.

Jeśli owe testy przebiegną pomyślnie, to w pierwszej kolejności aktualizacja zostanie wdrożona na kilku wybranych przez Google rynkach. To stały zwyczaj koncernu – takie działania pomagają wyłapywać ewentualne dodatkowe błędy. Kolejnym krokiem będzie udostępnienie nowości ogółowi użytkowników map. Myślę, że to kwestia kilkunastu nadchodzących dni.

Źródło: XDA

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS