windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android iOS Microsoft

Nowa nazwa i usprawnienia! Microsoft aktualizuje przydatną aplikację!

Pamiętacie jaką furorę robiły kiedyś skanery? Dziś to akcesorium jest nam już praktycznie zbędne. Całą robotę związaną z digitalizowaniem dokumentacji mogą wykonać za nie smartfony. Oczywiście jeśli zainstalujemy na ich pokładzie odpowiednią aplikację. Zdaje sobie z tego sprawę Microsoft, który właśnie wzbogaca Office Lens o nowe funkcje i zmienia nazwę swojej popularnej apki. Powitajmy… Microsoft Lens!

Microsoft Lens to nie tylko nowa nazwa!

Poza zmienioną nazwą i logo aplikacja doczeka się ważnych nowości mających zwiększyć naszą produktywność. Przede wszystkim Microsoft uczyni ją składową platformy Teams, dzięki czemu skanowanie i wymiana służbowych dokumentów ma być jeszcze wygodniejsza. Ponadto do narzędzia zostanie wprowadzona bardzo przydatna funkcja zmiany kolejności wielu obrazów podczas skanowania, po naciśnięciu opcji uporządkuj. Microsoft zapewnia, że wkrótce w aplikacji Lens pojawi się także opcja rozpoznawania pisma odręcznego, co może być bardzo przydatne podczas digitalizacji odręcznie wykonywanych notatek. Nie wiadomo jednak czy w najbliższym czasie zaoferuje ona wsparcie dla naszego ojczystego języka. Nie zabrakło także skanera QR chętnie wykorzystywanego w celu wyświetlenia, skopiowania i udostępnienia informacji.

W pierwszej kolejności nowości zostały wprowadzone w aplikacji Lens dla Androida. Koncern z Redmond zamierza jednak wdrożyć je także w przypadku iOS. Użytkownicy systemu od Apple muszą jednak uzbroić się w jeszcze trochę cierpliwości.

Źródło: Microsoft

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS