windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android Google Plotki/przecieki

Ważna nowość w Android 12? Google postawi na szerszą personalizację!

Android 11 nie zdążył jeszcze na dobre rozgościć się na pokładzie naszych smartfonów, a do sieci zaczęły już trafiać wieści związane z jego następcą. Jak się okazuje, Android 12 ma nam zaoferować o wiele szersze możliwości personalizacji, niż miało to miejsce w przypadku wcześniejszych odsłon oprogramowania. Co warto wiedzieć w tej kwestii?

Tryb ciemny do lamusa? Nadchodzi ważna nowość!

W sieci pojawiły się właśnie informacje wskazujące na to, że w przypadku Androida 12 użytkownikom zostanie udostępniona możliwość zmiany schematu systemowych kolorów. Oficjalnie ma to być rozwinięcie koncepcji trybu ciemnego. Użytkownicy „Robota” uzyskają możliwość zmiany barwy głównej i dodatkowej systemu, co przełoży się na „pokolorowanie” poszczególnych elementów interfejsu. Brzmi ciekawie, prawda? Nie mogę się doczekać by sprawdzić, jak to rozwiązanie będzie się sprawowało w praktyce. Warto w tym momencie wspomnieć, że poznaliśmy wcześniej już dwie inne funkcje, które trafią na nasze smartfony wraz z Androidem 12. Mowa oczywiście o trybie hibernowania aplikacji oraz o podniesieniu jakości pracy z dwoma aplikacjami na podzielonym ekranie.

Na razie są to jednak szczątkowe przecieki. Na bardziej konkretne informacje z pewnością poczekamy do wczesnej wiosny. Nie powinniśmy się jednak spodziewać rewolucji ze strony Google. Android 12 będzie bowiem raczej kolejnym krokiem w ewolucji sprawdzonego systemu niż garścią rewolucyjnych zmian.

Źródło: 9to5Google

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS