windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki

Spotify sypie nowościami! Tym razem w kwestii dobierania playlist!

Spotify to zdecydowanie najpopularniejsza platforma, za pośrednictwem której słuchamy naszej ulubionej muzyki. Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że szwedzki koncern wprowadza na swoją platformę audiobooki (na razie wyłącznie w języku angielskim). Dziś natomiast pojawiły się wieści związane z kolejną nowością – tym razem dotyczącą playlist.

Playlisty uzależnione od Twojego nastroju w Spotify!

Na pewno w Waszych głowach narodzi się pytanie o to, jak Spotify będzie miało oceniać nasz aktualny nastrój. Według wstępnych informacji aplikacja ma nasłuchiwać, jak się zachowujemy. Oczywiście rejestrowane będą także dźwięki z naszego otoczenia. Na podstawie zebranych w taki sposób danych, Spotify ma nam sugerować listy odtwarzania z utworami adekwatnymi do obecnej sytuacji. Tylko czy taki sposób pozyskiwania informacji będzie dla nas w 100% bezpieczny? W końcu będziemy musieli udzielić Spotify uprawnień do korzystania z mikrofonu naszego urządzenia. Nie mamy całkowitej pewności, że informacje gromadzone przez aplikację kliencką serwisu nie dostaną się w niepowołane ręce.

Na szczęście nowa funkcja Spotify znajduje się obecnie w fazie projektowej. Jeśli więc w ogóle podjęta zostanie decyzja o jej wdrożeniu, to minie jeszcze sporo czasu zanim trafi na pokład naszych urządzeń. Będzie też musiała przejść żmudne testy nie tylko pod względem jakościowym, ale i pod kątem tego, by była absolutnie bezpiecznym rozwiązaniem.

Źródło: Gizmodo

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS