windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Microsoft Plotki/przecieki Windows 10

Windows 10 – znamy kolejną ze zmian w interfejsie!

Microsoft przygotowuje nas na poważne zmiany w systemie Windows 10. Mają one odmłodzić kilkuletni system i sprawić, że wizualnie będzie on równie atrakcyjny, co macOS Big Sur. W ubiegłym roku doczekaliśmy się nowych ikon systemowych oraz przeprojektowanego Menu Start. Od początku bieżącego natomiast, dowiadujemy się na jakie kolejne nowości możemy liczyć!

Microsoft będzie konsekwentny we wdrażaniu nowości!

Dowiedzieliśmy się, że poważnych zmian mamy doczekać się wraz z drugą, dużą aktualizacją tego roku – 21H2. Obejmie ona m.in. nowy widżet wiadomości i pogody na pasku zadań, czy też zaokrąglone i pływające Menu Start. Dziś dowiadujemy się, że obłych krawędzi doczeka się także menu kontekstowe ukryte zwykle pod prawym klawiszem myszy. To dobra wiadomość – najpewniej Microsoft będzie chciał postawić na zaokrąglone krawędzie niczym Apple w najnowszej odsłonie macOS. Takie wzornictwo jest bardzo estetyczne. Do szczęścia będzie mi wtedy brakowało jedynie podobnej decyzji w przypadku okien. Oczywiście liczę także na odświeżony menedżer plików, który pamięta czasy dużo starych odsłon Windowsa. O zmianach w jego przypadku wspominano już w przeciekach jakiś czas temu.

Szczerze – nie mogę się doczekać zmian wizualnych w Windows 10. System czasem potrafi przytłoczyć topornym interfejsem, choć na co dzień korzysta mi się z niego naprawdę przyjemnie. Mam nadzieję, że zmiany wkrótce będą intensywnie testowanie w programie Insider, przez co będziemy mogli sprawdzić, jak sprawują się przy codziennym użytkowaniu komputera.

Źródło: Windows Latest

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS