windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Samsung

Tesla i Samsung pracują nad nowością! Procesory Exynos w elektrycznych samochodach?

Samochody Tesla to chyba jedne z najciekawszych pojazdów napędzanych energią elektryczną. Ostatnimi czasy zyskują coraz większą popularność także w Polsce – choć nie należą do najtańszych. Jak się okazuje, Tesla jest zorientowana na współpracę z Samsungiem, który dostarczał będzie procesory do aut amerykańskiego koncernu. Co warto wiedzieć w tej kwestii?

Układy Samsunga w samochodach Tesla!

Oczywiście wspomnianymi układami będą… Exynosy. Jednak nie te znane ze smartfonów, a przygotowane specjalnie pod współpracę z samochodami Tesla. Za wcześnie jeszcze by mówić o tym, jakie będą ich parametry. Na razie bowiem układy obecnie pozostają na etapie prac badawczo-rozwojowych (R&D) w Samsung Foundry. Na ich wdrożenie przyjdzie nam więc poczekać do momentu, w którym pomyślnie przejdą wszystkie testy i próby. Warto w tym momencie wspomnieć, że koncern z Korei nie jest jedynym, który próbuje swoich sił w kwestii przygotowywania układów dla firm motoryzacyjnych. Wcześniej takie działania podjęły NVIDIA oraz TSMC. Warto również zaznaczyć, że układy Samsunga produkowane dla Tesli opracowane zostały w 5nm procesie technologicznym.

Exynosy dedykowane marce Tesla mogą przyczynić się do tego, że na pokład amerykańskich samochodów tego producenta trafi wiele nowych rozwiązań – zarówno tych „sprzętowych”, jak i od strony oprogramowania. Jestem ciekaw efektów tej współpracy. Będziemy Was oczywiście o nich informować.

Źródło: Tesla, Samsung

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS