windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Plotki/przecieki Samsung

Exynos z GPU AMD szybciej niż się spodziewaliśmy?

Procesory Exynos nie cieszą się ostatnio dobrą prasą. Często Samsungowi zarzuca się, że pod względem wydajności i kultury pracy mocno odstają od Snapdragonów Qualcomma. Mimo to koncern z Korei nie daje za wygraną i intensywnie pracuje nad kolejnymi układami mającymi odwrócić rynkowe trendy. Jak się okazuje, CPU współpracujący z układem graficznym AMD może zadebiutować szybciej niż się spodziewaliśmy!

Procesor Exynos z grafiką AMD pojawi się na rynku już wkrótce?

Najnowsze raporty wskazują na to, że nowy topowy Exynos 2100 pod względem wydajności pracy góruje nad Snapdragonem 888, jednak pozostaje za nim daleko w tyle jeśli chodzi o możliwości GPU. Zapewne stąd decyzja Samsunga o rychłym wprowadzeniu na rynek nowego procesora z dużo mocniejszym układem graficznym. Spodziewam się, że taka jednostka mogłaby trafić na pokład kolejnych, składanych smartfonów od Samsunga, oraz (o ile powstanie) do kolejnej odsłony serii Galaxy Note. Możliwe, że zadebiutuje ona w dwóch wersjach i że prezentacja będzie miała miejsce już w drugim kwartale tego roku (choć pierwotnie w tej kwestii stawiano na rok 2022). Jak nowość będzie sprawowała się w praktyce? Tego niestety nie jesteśmy w stanie w tej chwili przewidzieć.

Mam nadzieję, że tym razem Samsung nas nie zawiedzie i że nowe układy zamkną usta hejtereom atakującym układy Exynos. Koncern z Korei ma nam coś do udowodnienia – to, że potrafi konstruować świetne procesory dające sobie radę nawet w najbardziej wymagających zadaniach. Trzymam kciuki za powodzenie projektu!

Źródło: Twitter

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS