windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Plotki/przecieki Sony Urzadzenia

Nadchodzi kompaktowa Xperia! Będzie hit?

Smartfonów o naprawdę kompaktowych rozmiarach na rynku mamy jak na lekarstwo. A przecież nadal wielu z nas poszukuje tego typu urządzeń, o czym świadczy chociażby rynkowy sukces iPhone SE drugiej generacji. Te trendy zaczyna dostrzegać odradzający się na rynku koncern Sony, który przygotowuje dla nas premierę Xperii Compact nowej generacji. Czy będzie to smartfon zasługujący na miano hitu o dobrej specyfikacji?

Nowa Sony Xperia Compact nadchodzi!

Kompaktowy smartfon Sony zaoferuje nam specyfikację, która nie powali na kolana, ale powinna jednocześnie uchodzić za całkiem przyzwoitą. Producent postawi bowiem na ekran o przekątnej 5,5″ oraz (najpewniej) na procesor Snapdragon 775. Ponadto, na podstawie udostępnionych renderów możemy domyślać się, że Sony zaoferuje na pokładzie tej nowości dwa obiektywy głównego aparatu (według przecieku jeden z nich o rozdzielczości 13 MP) oraz kamerkę do rozmów wideo o rozdzielczości 8 MP. Bateria ładowana będzie przez port USB-C. Czytnik linii papilarnych zostanie zintegrowany z przyciskiem blokady. Nie powinno zabraknąć także złącza słuchawkowego. Jeśli Sony nie przesadzi z wyceną tej nadchodzącej nowości, to może być ona ciekawą propozycją wśród średniopółkowych smartfonów.

Mocno trzymam kciuki za Sony. Wszakże ten producent to uznany gracz na rynku smartfonów, mimo że jego gwiazda w ostatnich latach mocno przygasła. Jeśli koncern chce nadal pozostać w grze choćby w drugiej linii, za liderami świata smartfonów z Androidem, to musi mocno zaakcentować swoją obecność w każdym przedziale cenowym z ciekawymi, przykuwającymi uwagę produktami.

Źródło: OnLeaks

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS