windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Apple Ciekawostki iOS

Produkcja iPhone 12 mini zmniejszona! Droższe wersje sprzedają się lepiej?

Za każdym razem, gdy Apple prezentuje nowe smartfony, możemy być niemal pewni, że z miejsca będą one hitami sprzedaży. Szczególnie spore nadzieje pod tym względem koncern z Cupertino wiązał ostatnio z iPhone 12 mini. Były one wywołane niebywałym, rynkowym sukcesem iPhone SE 2020. Rzeczywistość jednak zweryfikowała te oczekiwania, a produkcja iPhone 12 mini została właśnie ograniczona.

iPhone 12 mini nie jest takim hitem, jak oczekiwano!

Jakie są przyczyny takiej poważnej decyzji po stronie Apple? Po prostu – iPhone 12 mini nie sprzedaje się tak dobrze, jak powinien. Co ciekawe, panuje o wiele większe zainteresowanie takim iPhone 12 Pro, który jest odczuwalnie droższy od bohatera tego wpisu. W związku z tym gigant z Cupertino zdecydował się zredukować produkcję iPhone’a 12 mini o 2 miliony sztuk na rzecz iPhone’a 12 Pro. Ma się to przełożyć nie tylko na lepsze wyniki finansowe Apple, ale i na skrócenie czasu oczekiwania na dostawę wspomnianego, high-endowego modelu – gdyż w tym momencie są kłopoty z jego globalną dostępnością. Zmian nie powinni natomiast negatywnie odczuć ci z Was, którzy noszą się z zamiarem zakupu iPhone’a 12 mini. W tej chwili bowiem model ten odpowiada tylko za 6% całkowitej sprzedaży serii iPhone 12. Może więc się okazać, że w 2021 roku nie doczeka się on następcy.

Decyzja Apple jest jak najbardziej zrozumiała. W trudnych, pandemicznych czasach koncern musi stawiać na te produkty, które w danym momencie sprzedają się mu najlepiej. Nie wiadomo bowiem jaki będzie bieżący rok dla rynku urządzeń mobilnych. A czy Wy skusiliście się już na zakup któregoś z ubiegłorocznych iPhone’ów?

Źródło: Gizmochina

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS