windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Apple iOS

iPhone 12 hitem! Wyniósł Apple na szczyt!

iPhone 12 został zaprezentowany w drugiej połowie ubiegłego roku i z miejsca stał się prawdziwym hitem sprzedaży. To świetny smartfon najwyższej klasy, który w epoce drożejących urządzeń z Androidem na pokładzie jest dla wielu z nas coraz bardziej atrakcyjną propozycją. Jak się okazuje, dzięki owej nowości Apple przeskoczyło Samsunga w rankingu ilości sprzedanych urządzeń mobilnych!

Apple triumfuje w ostatnim kwartale ubiegłego roku!

Koncern z Cupertino – co trzeba zaznaczyć – wygrywa z Samsungiem wyłącznie w ostatnim kwartale ubiegłego roku. Nie jest bowiem w stanie przeskoczyć Koreańczyków w ogólnym rozrachunku (w 2020 roku Samsung sprzedał 255,7 mln urządzeń, podczas gdy Apple 201,1 mln). Stało się już jednak tradycją, że rokrocznie po premierze nowych iPhone Amerykanie notują świetne wyniki sprzedaży. Przyczynia się do tego oddane grono wiernych fanów „Jabłek”, którzy nie szczędzą grosza by spełnić swoje technologiczne zachcianki i sprawić sobie nowe urządzenie. Analityk Canalys, Vincent Thielke ocenia:

Apple ma lepszą pozycję niż jej konkurenci na rynku smartfonów 5G, ponieważ jest silne na rynkach w krajach rozwiniętych i w kanałach sprzedaży operatorów telefonii komórkowej. Ale firma wykonała również pewne sprytne posunięcia, aby zwiększyć sprzedaż i rentowność. Na przykład usunięcie ładowarki z pudełek iPhone’ów bardzo się opłacało, znacznie usprawniając logistykę, pomimo utrzymujących się wysokich kosztów transportu lotniczego z powodu pandemii.

Oby i w tym roku Apple notowało tak dobre wyniki. Pomóc w tym mogą liczne, ciekawe premiery – wśród nich nadchodzący wielkimi krokami iPhone SE Plus. Trzymamy kciuki i czekamy na kolejne, ciekawe wieści dla fanów koncernu z Cupertino!

Źródło: Canalys

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS