windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Google

Zmiany w mobilnym Google! Czy na lepsze?

Przeglądarka Google to jedno z najważniejszych narzędzi wykorzystywanych przez nas na co dzień w trakcie przeglądania zasobów Internetu. Dlatego też koncern z Mountain View musi ją stale udoskonalać, by korzystało się nam z niej jak najwygodniej. Jakie zmiany Amerykanie przygotowali dla użytkowników urządzeń mobilnych tym razem?

Będzie nowa strona mobilna z wynikami wyszukiwania Google!

Google chce, by wyniki wyszukiwania były nam podawane i prezentowane w jak najbardziej czytelny sposób. W nowej wersji mają być one o wiele bardziej zgodne z koncepcją Material Design. Widok wyników ma być maksymalnie uproszczony. Google zdecydowało się także na powiększenie i pogrubienie czcionki. Pod względem kolorystyki dominowała będzie biel (bądź w trybie „dark mode” – odcienie szarości). Nie da się ukryć, że nie są to zmiany rewolucyjne. Warto jednak zaznaczyć, że w tak powszechnie używanej aplikacji wszystkie zmiany na plus są bardzo istotne i przydatne. W końcu wyszukiwarka Google towarzyszy nam praktycznie w każdej sytuacji, w której poszukujemy w sieci ważnych dla nas informacji.

Na nasze smartfony nowość powinna trafić – tradycyjnie już w przypadku produktów Google – w ciągu kilku nadchodzących tygodni. Takie funkcje Amerykanie zazwyczaj włączają po stronie serwera w kilku falach – ma to na celu m.in. bieżące wyłapywanie błędów w działaniu danych funkcji. Mam nadzieję, że w tym roku koncern z Mountain View będzie nadal intensywnie rozwijał swoje produkty, jak przyzwyczaił nas do tego w ciągu kilkunastu ostatnich miesięcy.

Źródło: Google

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS