windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki LG Plotki/przecieki Urzadzenia

Kryzys w LG! Czy koncern zniknie z rynku smartfonów?

LG to uznany gracz na rynku urządzeń mobilnych. Problem w tym, że włodarze koncernu od dłuższego czasu nie mają pomysłu na to, jak przekonać nas do zakupu smartfonów z Korei. Co prawda w tym roku zadebiutował całkiem niezły model Velvet, ale nie poprawił on w znaczący sposób sytuacji koncernu. Mówi się ostatnio, że LG może zdecydować się na opuszczenie rynku smartfonów!

LG nie radzi sobie na rynku smartfonów!

W ubiegłym roku LG nie powaliło nas na kolana pod względem ilości i jakości prezentowanych modeli. Co prawda wspomniany LG Velvet to spory powiew świeżości w ofercie producenta, jednak modele takie, jak ekscentryczny LG Wing, czy cała seria nijakich urządzeń z linii K w żaden sposób nie była w stanie zwrócić uwagi użytkowników Androida na ofertę koreańskiego producenta. Co gorsza – na razie nie mamy żadnych sygnałów wskazujących na to, że LG miałoby przygotować dla nas w bieżącym roku jakieś powalające na kolana premiery. Pojawiły się co prawda pogłoski o modelu Rollable (z elastycznym ekranem) ale może on być jedynie prezentacją możliwości koncernu w zakresie dostarczania ekranów dla urządzeń mobilnych. Nic nie wiadomo o kolejnym flagowcu z rodziny LG V. Nie wiemy też czy następcy doczeka się piękny Velvet.

Polski oddział LG zdążył już zdementować plotki o opuszczeniu przez koncern rynku urządzeń mobilnych. Podobno koreański producent nigdzie się nie wybiera. Tylko czy w obliczu tak miernej oferty w portfolio będzie on w stanie nawiązać rywalizację nawet z Motorolą, Nokią, OPPO czy również pogrążonym w kryzysie Sony (który mimo wszystko co jakiś czas przedstawia drogie, ale ciekawe nowości)? Trudno to w tej chwili oceniać.

Źródło: The Verge, LG

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS