windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Samsung Urzadzenia

Kompromitacja Samsunga? Nowe flagowce z poważnym mankamentem!

Zaledwie kilka dni temu Samsung zaprezentował oficjalnie swoje najnowsze flagowce na rok 2021, należące do rodziny Galaxy S21. Na wielu z nas zrobiły one naprawdę pozytywne wrażenie i wydawałoby się, że sukces sprzedażowy koncern z Korei ma już w kieszeni. Jak się jednak okazuje, osoby testujące te nowości już napotykają na ciekawe „kwiatki”. Jednym z obecnie wykrytych mankamentów modeli Galaxy S21 jest wyświetlanie reklam w aplikacjach systemowych Samsunga.

Samsung Galaxy S21 przyłapany na wyświetlaniu reklam!

Nie oszukujmy się – wydając kilka tysięcy złotych na nowego, flagowego smartfona, żaden nabywca nie chce być spamowany często zupełnie nie interesującymi nas propozycjami od partnerów biznesowych Samsunga. Dziwią mnie doniesienia wskazujące na wyświetlanie reklam w urządzeniach koncernu z Korei – szczególnie tych flagowych. Od kilku lat korzystam z różnych urządzeń Galaxy z nieco niższych półek (taki mój wrodzony rozsądek) i nigdy nie doświadczyłem żadnych treści marketingowych wyświetlanych przez aplikacje systemowe w panelu powiadomień. Owszem – jakiś czas temu na moment w moim telewizorze z Tizenem pojawiła się jakaś reklama, ale trwało to chwilę i więcej się nie powtórzyło. Jestem więc ciekaw, co tym razem kombinuje koncern z Korei. Niemniej jednak Samsung takimi posunięciami może zrazić do siebie część fanów. Dla wielu z nas bowiem wyświetlanie reklam w apkach takich, jak odtwarzacz muzyki, Galaxy Store, Samsung Health i podobnych jest totalnie nieakceptowalne.

Zanim jednak zaczniemy wydawać sądy nad Samsungiem musimy poczekać na kolejne doniesienia w sprawie i ewentualne, związane z nią stanowisko koreańskiego giganta. Mam nadzieję, że mowa o incydentalnych przypadkach i że Samsung nie będzie nam wciskał uporczywych reklam, których nikt z nas nie lubi.

Źródło: Android Police

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS