windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Recenzje

Fresh N Rebel Clam ANC – test ciekawych słuchawek z wyższej półki

Ostatnimi czasy przewija się przez moje ręce całkiem sporo modeli słuchawek bezprzewodowych – zarówno TWS, jak i nausznych. Żadne jednak nie oferowały funkcji ANC (Active Noise Cancelling). Jakże byłem więc uradowany dowiedziawszy się, że jadą do mnie na testy słuchawki Fresh N Rebel Clam ANC. Przez niemal trzy tygodnie miałem okazję sprawdzać je na co dzień i dziś podzielę się z Wami moimi wrażeniami z tych testów.

Komu ANC? Słuchawki Clam robią robotę!

Słuchawki Clam ANC trafiają do nas w dość sporym opakowaniu. Trudno się jednak temu dziwić. Sam sprzęt nie należy bowiem do najmniejszych. W zestawie ze słuchawkami otrzymujemy kabelek USB-C służący do ładowania oraz kabel AUX, dzięki któremu połączymy słuchawki z naszym urządzeniem nawet wtedy, kiedy mocny, wbudowany w nie akumulator ulegnie rozładowaniu. Ten natomiast umożliwia nam korzystanie z słuchawek przez niemal 35 godzin. Pamiętajmy, że przy korzystaniu z funkcji aktywnego tłumienia hałasu akumulator wyczerpuje się szybciej. Ich pełny cykl ładowania trwa natomiast 3 godziny. Jakość wykonania słuchawek mamy na świetny, poziomie – nic tu nie trzeszczy i nie stuka. Nosi się je jednak wygodnie i nie będą nas męczyć nawet w trakcie długotrwałego użytkowania. Warto wspomnieć o tym, że słuchawki oferują dostęp do wbudowanego mikrofonu, dzięki czemu możemy wykorzystywać je do kontaktowania się z Siri czy Asystentem Google.

Na jakość odtwarzanego dźwięku nie sposób narzekać!

Słuchawki Clam ANC oferują nam wysoką jakość odtwarzanego dźwięku. Producent chwali się, że cechuje je brzmienie głębokiego, czystego basu – to prawda. Akcesorium radziło sobie w trakcie testów w tej kwestii fantastycznie. Na pracę prezentowanych słuchawek nie narzekałem ani ja (z moim upodobaniem do cięższych klimatów), ani też moja żona preferująca bardziej mainstreamową muzykę. To zasługa zastosowanej na ich pokładzie technologii Qualcomm aptX odpowiedzialnej za poprawianie jakości odtwarzanego dźwięku. Zasięg pracy słuchawek to standardowo około 10 metrów. Nie sposób nie wspomnieć o tym, że dość pewnie podtrzymują połączenie z naszymi urządzeniami – przez cały okres testów nie zdarzyło się, by losowo się one rozłączały. Słuchawki Clam ANC możemy ustawić na pracę w jednym z trzech trybów – standardowym, Ambient (wzmocnienie dźwięków z otoczenia), bądź ANC.

Czy warto zainteresować się słuchawkami Fresh N Rebel Clam ANC? Zdecydowanie tak. Skłamałbym, jeśli nie stwierdzę, że były to najlepsze słuchawki nauszne, z jakimi do tej pory miałem styczność. Nie jest to sprzęt tani – w x-kom przyjdzie nam za niego zapłacić 399 złotych. Nie będą to jednak pieniądze zmarnowane. Testowany przeze mnie produkt powinien zadowolić zarówno wymagających melomanów, jak i osoby, które muzyki słuchają okazjonalnie, w wolnym czasie.

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS