windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki E-commerce

Idą zmiany na Allegro! Które odczujemy najmocniej?

Allegro musi obecnie dość mocno dbać o interesy nie tylko swoje, ale i użytkowników. Wielkimi krokami bowiem w kierunku polskiego rynku e-commerce zmierza Amazon, który może mocno namieszać i podebrać lubianemu w naszym kraju serwisowi całkiem spore grono użytkowników. Dlatego właśnie na Allegro potrzebne są poważne zmiany. I takie nadejdą w najbliższym czasie. Tylko czy niektóre na pewno na lepsze?

Zmiany na Allegro! Podrożeje Smart!

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że już wkrótce podrożeje miesięczna opłata za abonament Allegro Smart! Co prawda nie będzie to podwyżka drastyczna. Nazwałbym ją raczej wręcz symboliczną. Trzeba jednak odnotować, że od 25 stycznia za wspomnianą subskrypcję zapłacimy o złotówkę więcej miesięcznie, czyli będzie to kwota 10,99 złotych. Administracja Allegro komentuje zmianę krótko, aczkolwiek dosadnie:

To średnia pomiędzy ceną jednej dostawy do Paczkomatu (8,99 zł), a ceną pojedynczej dostawy kurierem (12,99 zł).

Nie ulegnie natomiast zmianie cena rocznej opłaty za abonament Smart!. Ta niezmiennie będzie nadal wynosiła 49 złotych.

Ciekawa zmiana zmierza do Allegro Pay. Od 8 lutego będziemy mieć więcej czasu na spłatę zakupionych za pośrednictwem tej metody płatności produktów. Jeśli zrobiliśmy zakupy za minimum 500 zł z terminem spłaty w ciągu 30 dni, możemy wydłużyć ten okres nawet do 20 miesięcy korzystając z panelu Allegro Pay. Możliwe będzie także skorzystanie z opcji spłaty w ciągu 30 dni w przypadku zakupów powyżej 1000 zł.

Ostatnia z nowości wartych odnotowania to start serwisu Allegro Biznes. To nowa platforma B2B dla handlujących na Allegro, w ramach której będą mogli oni nabywać produkty do dalszej odsprzedaży na preferencyjnych warunkach. Mam tu na myśli hurtowe ceny i dodatkowe rabaty. Przedstawiciele serwisu opisują nowość w następujący sposób:

Połączy ono szeroki wybór produktów, wygodę dostaw i atrakcyjne ceny z funkcjami i narzędziami, dzięki którym obniżysz koszty zakupów firmowych, a jako sprzedający – najlepiej obsłużysz klientów indywidualnych i biznesowych.

Jestem ciekaw, czy Allegro Biznes odniesie sukces. Na pewno wiele zależy od tego, czy oferty dla klientów firmowych będą atrakcyjne. A jak Wy oceniacie nowości od giganta branży e-commerce?

Źródło: Allegro

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS