windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Microsoft Plotki/przecieki Windows 10

Windows 10 21H2 z ważnymi usprawnieniami! Co o nich wiemy?

Nie od dziś wiadomo, że 2021 rok fanom Windowsa 10 upłynie pod względem odświeżenia wizualnego systemu. Takie zapowiedzi pojawiły się już kilka miesięcy temu, a zwiastunem zmian były nowe ikony oraz poprawione wizualnie Menu Start. Serwis Windows Central dotarł do informacji wskazujących nam na to, w jakim kierunku pójdzie Microsoft w drugiej połowie tego roku.

Dalsze zmiany w Menu Start / źródło: Windows Central

Krągłości? To może się udać!

Windows 10 ma w tym roku przejść pozytywną metamorfozę. Zawdzięczał ją będzie premierze innego produktu koncernu z Redmond – Windowsa 10X. Starszy brat może zapożyczyć od niego wiele rozwiązań pod względem wizualnym. Ponadto kanciaste okienka mają być o wiele bardziej przyjemne dla oczu dzięki licznym krągłościom. Doczeka się ich m.in. „pływające” Menu Start, które po uruchomieniu nie będzie już tworzyło jednolitej całości. Zobaczyć to możecie na powyższym zrzucie ekranu. Moim zdaniem tak skrojony interfejs Windowsa 10 prezentuje się całkiem nieźle i nowocześnie. A systemowi Microsoftu od dawna potrzebne są poważne zmiany wizualne. Mam nadzieję, że będzie ich coraz więcej.

Mam nadzieję, że Windows 10 już pod koniec tego roku mocno wypięknieje. Jestem wierny „okienkom” od lat, ale jeśli chodzi o wzornictwo systemu to czasem z zazdrością zerkam na macOS Big Sur. Apple pokazało, jak można bardzo pozytywnie odmienić wzornictwo systemu zachowując jednocześnie jego satysfakcjonującą funkcjonalność i przejrzystość. Czy Microsoft również pójdzie dobrą drogą?

Źródło: Windows Central

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS