windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Bezpieczeństwo Ciekawostki Xiaomi

Zaskakujący ruch Donalda Trumpa! Xiaomi podzieli smutny los Huawei?

Huawei od 1,5 roku ma spore problemy na zewnętrznych rynkach z powodu bana nałożonego na koncern przez administrację Donalda Trumpa z inicjatywy samego (prawie już byłego) prezydenta Stanów Zjednoczonych. Dziś od rana dotarły do nas bardzo zaskakujące informacje wskazujące na to, że wkrótce losy giganta może podzielić bardzo popularny nad Wisłą koncern Xiaomi – obecnie główny rywal Samsunga. Jakie poszlaki na to wskazują?

Xiaomi z problemami jak u Huawei?

Koncern z Chin trafił właśnie na „czarną listę wojskową” podmiotów, które rzekomo mają współpracować z armią Państwa Środka. Nie oznacza to jeszcze dla Xiaomi odcięcia od usług Google (co byłoby prawdziwą katastrofą), jednak jest to poważne ostrzeżenie. Od umieszczenia na takiej liście, do dalszych czynności mogących zaszkodzić producentowi smartfonów zaczyna się już stąpanie po bardzo kruchym lodzie. Na razie najważniejsze konsekwencje, jakie poniesie gigant to zakaz nabywania akcji i papierów wartościowych Xiaomi przez amerykańskich inwestorów, co raczej będzie nieodczuwalne dla nas, szarych użytkowników. Pozostaje nam trzymać kciuki za Xiaomi i mieć nadzieję, że działania administracji Joe Bidena nie będą tak radykalne, jak za czasów jego poprzednika.

Ban na korzystanie z usług Google dla Xiaomi byłby prawdziwym dramatem dla rynku urządzeń mobilnych. W obecnej chwili jest to w zasadzie jedyny producent, który może zagrozić hegemonii Samsunga. Musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać na dalszy bieg wydarzeń, o którym na pewno będziemy Was informować.

Źródło: Reuters

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS