windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Ciekawostki Google

Google przejmuje Fibit! Co to dla nas oznacza?

Fibit to uznany producent akcesoriów fitness – smart zegarków czy opasek. Jego produkty nie należą do najtańszych, ale są chętnie wybierane przez użytkowników na całym świecie. Od dłuższego czasu przejęciem koncernu interesowało się Google. Owa transakcja właśnie dochodzi do skutku. Co to oznacza dla przeciętnego fana marki Fibit?

Fibit będzie częścią koncernu Google!

Dzięki wspomnianemu przejęciu koncern z Mountain View może wyrosnąć nam na jednego z czołowych graczy na rynku rozwiązań dedykowanych osobom uprawiającym sport. Rozwiązania od Fibit mogą bowiem być wykorzystywane przez niemal 29 milionów użytkowników. O przejęciu Fibita przez Google mówiło się już od dawna, ale na drodze tej transakcji stały organy Unii Europejskiej, którym zależało na tym, by nowy nabywca zapewnił odpowiedni poziom ochrony danych osobowych klientów Fibit. Skoro pojawiła się zgoda na wspomnianą transakcję, to znaczy, że Google wywiązało się ze wszystkich zobowiązań. A czy my, użytkownicy powinniśmy się czymś martwić? Raczej nie. Dla nas wszystko powinno pozostać jak do tej pory – no chyba, że nowy właściciel będzie chciał przenieść rozwiązania z apki Fibit do Google Fit i ten pierwszy projekt zamknąć. Na koniec zdradzę Wam, że ponoć Google zapłaciło za Fitbit 2,1 miliarda dolarów.

Jestem ciekaw jakie korzyści przyniesie nam fakt, że Fibit jest teraz częścią Google. Na pewno koncern z Mountain View będzie chciał zacieśnić współpracę pomiędzy akcesoriami, aplikacją Google Fit oraz smartfonami Pixel. Czy byłaby to słuszna decyzja? Tego dowiemy się ewentualnie dopiero za kilka miesięcy.

Źródło: Google / Fitbit

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS